Home / MotoGP / Lorenzo Savadori potwierdzony jako zawodnik Aprilii podczas prezentacji!

Lorenzo Savadori potwierdzony jako zawodnik Aprilii podczas prezentacji!

Wiemy już na pewno, że Aprilię w sezonie 2021 reprezentować – obok Aleixa Espargaro – będzie Lorenzo Savadori. Do tej pory, po decyzji o zakazie startów dla Andrei Iannone po aferze dopingowej, kandydatami był właśnie Włoch, oraz Bradley Smith.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Savadori widniał już co prawda na liście prowizorycznej na nowy sezon MotoGP, jednak więcej szans na dalsze występy dawano doświadczonemu w królewskiej klasie Smithowi. Na razie nie wiadomo oficjalnie, czy to koniec współpracy Brytyjczyka z Aprilią.

Nie jest wykluczone, że będzie on pełnił funkcję zawodnika testowego. Aprilia jako jedyna ma jeszcze przywileje. Może pracować nad silnikiem i aerodynamiką, a więc testowanie będzie dla włoskiej marki bardzo ważne.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,447 sek