Home / MotoGP / Nakano drugi w kwalifikacjach – mały sukces Bridgestone

Nakano drugi w kwalifikacjach – mały sukces Bridgestone

Shinya Nakano kierowca teamu Kawasaki i Bridgestone sensacyjnie przejechał okrążenie w kwalifikacjach i uplasował się na drugim miejscu startowym do jutrzejszego wyścigu w Australii na Phillip Island. Do tej pory jest to jego najlepsza pozycja startowa, któraShinya Nakano kierowca teamu Kawasaki i Bridgestone sensacyjnie przejechał okrążenie w kwalifikacjach i uplasował się na drugim miejscu startowym do jutrzejszego wyścigu w Australii na Phillip Island. Do tej pory jest to jego najlepsza pozycja startowa, która może mu dać duże szanse pokazania się z dobrej strony w wyścigu.

Kolega Nakano, Randy de Puniet również może być zadowolony ze swojego rezultatu. Do jutrzejszych 27 okrążeń w wyścigu wystartuje z 9 pozycji i będzie starał się o dobry rezultat na finiszu.

Obaj zawodnicy mogą cieszyć się tymi rezultatami chociaż z tego powodu, że pokonali w kwalifikacjach kierowców Ducati Sete Gibernau i Lorisa Capirossiego, którzy odpowiednio byli 12 i 13 pozycji startowej. Jednak na pewno będą mieli większą siłę przebicia w jutrzejszym wyścigu na Phillip Island. Walkę będą podejmować także zawodnicy Suzuki John Hopkins i Chris Vermeulen, którzy będą chcieli dobrze jutro wystąpić mimo iż zajęli 15 i 16 miejsce w kwalifikacjach. Najważniejszy to będzie wyścig dla Chrisa Vermeulena, będzie jeździł wśród kibicowania swojej rodziny, przyjaciół i fanów.

Shinji Aoki Menadżer Bridgestone Motorsport jest bardzo zadowolony z bardzo dobrych osiągnięć teamu Kawasaki do jutrzejszego wyścigu. Sprawiło mu wiele radości fakt, że opony Bridgestone były dobrze przygotowane i dopasowane do motocykli Kawasaki, że jutro również pomogą Nakano i de Puniet’owi równie dobrze wystartować i zakwalifikować się na dobrej pozycji końcowej wyścigu. Z początku ciężko było dopasować opony Bridgestone do nawierzchni toru w Australii ze względu na nieciekawe warunki pogodowe. Jednak dziś już znaleźli rozwiązanie i widoczne jest to w wynikach, jakie dziś uzyskali kierowcy Kawasaki. To głównie zawodnicy potrafili odpowiednio dobrać opony do jazdy na torze, ponieważ jest to trudny tor, a główny nacisk nachodzi na lewą stronę opony. Po sesji kwalifikacyjnej Bridgestone pokazał, że ich opony są odpowiednie na wyścig, są mocne i konkurencyjne.
Jedynie Suzuki i Ducati zajęli niższe pozycje w kwalifikacjach, jednak ciągle są nadzieje, że o wiele więcej te dwa teamy pokażą jutro w wyścigu i podniosą rangę walki na torze nawet o podium.
Bridgestone Motorsport będzie mocno kibicować zawodnikom i postara się bardzo dobrze przygotować na 14 wyścig klasy MotoGP w tym sezonie. To będzie wyzwanie i świetny wyścig, więc czeka ich ciężka praca do jutra rana.

Bridgestone Motorsport

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,389 sek