Home / MotoGP / Michelin przez trzy kolejne sezony jedynym dostawcą opon w MotoGP

Michelin przez trzy kolejne sezony jedynym dostawcą opon w MotoGP

Francuski Michelin przedłużył umowę na dostarczanie opon do serii MotoGP do końca sezonu 2026, a więc o trzy kolejne lata. Michelin jest w królewskiej klasie jedynym dostawcą opon od 2016 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zgodnie z nową umową, Michelin jest także sponsorem tytularnym jednego grand prix w każdym z sezonów, gdy obowiązuje kontrakt.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Gówno nie opony , zawodnicy co rusz narzekają na Michelina, tylko nie mówią tego wprost bo im kontrakt zakazuje. Swoją drogą tak silnego kontraktu bym nie podpisał

  2. Jeśli wierzyć plotkom, za rok kolejne zmiany w gumach. 4 opony w ciągu 4 lat, a każda gorsza od poprzednika, brawo, panie oponowy ludzik

  3. Tak sobie myślę, że jeśli, jak piszecie, te opony są coraz gorsze z roku na rok, to skąd nowe rekordy okrążeń?

  4. Opony świetne. Szkoda tylko, że nie można cisnąć od początku wyścigu na 100% tylko trzeba zarządzać żeby wystarczyła do końca wyścigu. Szmelc.

    To nie wojna, że strategia się liczy.
    Dramat

  5. Racja partacka firma moja Honda też wolała Pirelli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 1,455 sek