Home / MotoGP / OFICJALNIE: Morbidelli od razu do fabrycznej Yamahy! A Dovizioso do Petronasa

OFICJALNIE: Morbidelli od razu do fabrycznej Yamahy! A Dovizioso do Petronasa

Yamaha wreszcie obwieściła oficjalnie to, co było pewne: Franco Morbidelli dołączy – i to natychmiast – do Fabio Quartararo, tworząc z Francuzem duet fabrycznej Yamahy już w GP San Marino. Dwójka ta była jedną z rewelacji sezonu 2020, gdy wygrali łącznie 6 z 14 rund grand prix. W tym sezonie jednak Morbidelli został w Petronasie, i do momentu kontuzji radził sobie zdecydowanie gorzej.

Morbidelli zastąpi Mavericka Vinalesa, który odszedł już do Aprilii, a teraz w jego miejsce startuje Cal Crutchlow. Ostatnie wyścigi Włoch ma stracone, bowiem musiał przejść zabieg operacyjny kolana. Powróci jednak już w ten weekend, na GP San Marino na torze w Misano. Umowa z Włochem będzie obowiązywała także na sezony 2022-2023.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dovizioso z kolei będzie jeździł do końca sezonu (obok Valentino Rossiego) w miejsce Morbidellego barwach Petronas Yamahy, zostając w satelickim zespole również na sezon 2022. Będzie jednak zakontraktowany bezpośrednio przez Yamahę, i miał do dyspozycji fabryczny motocykl. Póki co nie wiadomo, jak za rok będzie wyglądała struktura tej satelickiej ekipy, bowiem dotychczasowi właściciele i sponsor tytularny – Petronas – wycofują się grand prix.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 11

  1. I teraz wiadomo dlaczego Aprilla podpisała kontrakt z MV bo Doviego im Yamaha zabrała. Sowią droga dobrze się AD urządził umowa z fabryka i na dwa lata i do tego potestował Aprille i poszedł do Yamahe pewnie jakieś info przekaże na temat motocykla tu zyska Yamaha.

    Intersujące będą odczucia po przejściu z V4 na rzędową czwórkę. Z tego co MV mówił po przesiadce to moment oborowy jest zdecydowanie większy i większa moc. Zastanawiam jak się jak będzie z Dovim bo ostanie lata to jazda na motocyklu który był najmocniejszy (chodzi o moc silnika itd) do motocykla co praktycznie w tej kwestii nie jedzie porównując do Ducati.

  2. Cóż, wygrały względy finansowe, ale nie w sposób, jaki przewidywałem. Myślę, że rewelacji nie będzie

  3. Morbiemu się bardzo należało. Ewidentnie zasłużył na fabrykę. ?

  4. Ciekawe kto wskoczy na drugą satelicką Yamahę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 1,472 sek