Home / MotoGP / Pedrosa czuje się coraz lepiej

Pedrosa czuje się coraz lepiej

Dani Pedrosa

Zawodnik Repsol Hondy – Dani Pedrosa – był nieobeceny na dwóch ostatnich Grand Prix z powodu przebytej operacji pompującego przedramienia. Hiszpan w szybkim tempie dochodzi do siebie. Czy powróci na domowy wyścig w Jerez?

“W tej chwili wszystko przebiega prawidłowo. Doktor Villamor jest dobrej myśli. Według lekarzy wszystko idzie zgodnie z planem. Czuję się coraz lepiej, jednak muszę także być cierpliwy i trzymać się wyznaczonego planu.” – mówi Pedrosa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dr Villamor użył bardzo radykalnej metody mikroskopowej w przypadku zawodnika. Operacja trwała dwie godziny i już po jej zakończeniu lekarze optymistycznie wyrazili się na temat jej rezultatów. Wszystko przebiegło bez komplikacji.

W Teksasie i Argentynie w zastępstwie za Pedrosę pojechał japoński kierowca testowy – Hiroshi Aoyama, który zajął 11. miejsce w Austin, a na Termas de Rio Hondo nie ukończył wyścigu po walce w ostatnim zakręcie z Danillo Petruccim. Póki co, Honda wydaje się być w tarapatach. Marc Marquez w ogólej klasyfikacji dopiero 5., nie ukończył wyścigu w Argentynie, a w Katarze dojechał na 5. miejscu. Obrońca mistrzowskiego tytułu ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo z Austin, które daje Hondzie zaledwie trzecie miejsce w rankingu konstruktorów. Z 52 punktami zespół ma już aż 14 punktów straty do prowadzącej w tabeli Yamahy i 8 punktów do Ducati.

Ostateczna decyzja o starcie Pedrosy w Jerez zapadnie w najbliższych dniach. Czekamy z niecierpliwością!

Źródło: speedweek.com, crash.net, fot.: twitter.com

AUTOR: iwka

Fanka MotoGP i germanistka. Lubuje się w japońskich motocyklach, choć ślepa miłość podstępnie prowadzi ją do tych włoskich. Z portalem związana od 2015 roku.

komentarze 2

  1. Oby wrócił, bez niego to nie to samo, a Aoyamie pewnie też mocno skręcają jednostkę i upominają, żeby nie szarżował, bo wątpie, aby był tak słaby.

  2. Też tak sądzę. Powodzenia Dani. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,508 sek