Home / MotoGP / Rossi: Powrót Lorenzo na Yamahę takim wyzwaniem jak Zarco

Rossi: Powrót Lorenzo na Yamahę takim wyzwaniem jak Zarco

Valentino Rossi przyznał, że gdyby Jorge Lorenzo wrócił w przyszłym roku na motocykli Yamahy w barwach którejś z satelickich ekip, byłoby to wyzwanie porównywalne z obecnym, czyli Johannem Zarco w barwach Tech 3 Yamahy. Francuz spisuje się świetnie i jest ogromnym wyzwaniem dla Rossiego i Mavericka Vinalesa. Z kolei Lorenzo raczej na pewno pożegna się z Ducati i zmieni ekipę.

Wiele wskazuje na to, że to zespół Marc VDS Racing może stać się satelicką ekipą Yamahy w MotoGP. Rossi żartował, że nie zgodzi się na to, by Jorge Lorenzo ponownie wskoczył na M1: “Po tym, jak starałem się powstrzymać Zarco, spróbuję zastopować Lorenzo! Oczywiście żartuję.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jeździłem z Jorge przez długi czas, to świetny, świetny zawodnik i jest w stanie jeździć motocyklem Yamahy bardzo szybko. Sądzę, że będzie ciężko, jeśli wróci Lorenzo, ale sytuacja będzie taka sama jak w tym roku, ponieważ mamy przecież Zarco, który jest bardzo silny.” – wyjaśnił The Doctor.

“Kiedy jesteś w zespole Yamahy, zawsze masz bardzo mocnych partnerów zespołowych, albo szybkich zawodników na takim samym motocyklu. Z tego punktu widzenia będzie trudniej, ale również to dobre, ponieważ masz wtedy większą motywację. Możesz podpatrzeć sposób, w jaki inni zawodnicy jeżdżą na motocyklu, starasz się uczyć i poprawiać.” – dodał Włoch.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

  1. wiedziałem, że za nim tęsknił :P

  2. Szacun dla Vale za słowa o Lorenzo. Wprawdzie nie lubię Lorenzo i jego charakteru, ale docenić trzeba, że potrafi jeździć co pokazał na Yamasze. Valentino bardzo ładnie się zachował, że mimo różnych zgrzytów potrafi publicznie pozytywnie ocenić rywala.

  3. Tak tak to prawdziwy mistrz :))))

  4. Wiedzieliście, że poza sezonem, jest jeszcze jeden wyścig MotoGP? Tajne GP Japonii…

    https://www.youtube.com/watch?v=_ozW7DtroGE

  5. Z całego tego bełkotu raczej tylko ten “żart” jest bliski prawdy – co jest typowe dla wypowiedzi Rossiego zresztą :).
    Za to najdziwniejsze jest to że po ROKU najróżniejszych wypowiedzi, szukania winnych, opowiadania bajek z mchu, w ostatnim tygodniu nagle objawiło się wiele wypowiedzi zauważających że to wcale nie motocykl, ale Zarco robi różnicę… Typowe ostatnio dla Yamahy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 0,434 sek