Home / MotoGP / Suzuki na dłużej w MotoGP

Suzuki na dłużej w MotoGP

We wtorkowy poranek Suzuki poinformowało, że przedłużona została umowa z organizatorami MotoGP na udział w mistrzostwach świata aż do sezonu 2026. Japońska marka ma bardzo udany powrót do rywalizacji – Suzuki to mistrzowie świata z Joanem Mirem z sezonu 2020. W tym roku czekają jednak na pierwszy triumf.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Suzuki, które ma bogatą w sukcesy historię wyścigową, wróciło do MotoGP ledwie w 2015 roku. Już w szóstym sezonie udało się zdobyć zarówno tytuł w klasyfikacji kierowców, jak i mistrzostwo zespołowe. W tym sezonie Suzuki może się pochwalić jednym podium – z Joanem Mirem w GP Portugalii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

komentarzy 15

 1. To z producentów została do potwierdzenia tylko Aprilia.
  Do tego kilka zespołów prywatnych i wszystko do końca maja powinno być jasne.

 2. A w temacie prywatnego coś zostało powiedziane?

  • Największy orędownik zespołu satelickiego Suzuki, pracuje obecnie w Alpine F1 Team.
   Także może być różnie.

  • Ducati zależy na tym aby po tegorocznym sezonie utrzymać 6 motocykli w stawce i w tym celu będą rozmawiać z zespołem Gresini Racing aby kupić ich zespół i ponownie wystawić 6 motocykli Ducati w sezonie 2022.Od sezonu 2022 Aprilla będzie zespołem fabrycznym a przedstawiciele Dorna Sports mówili ze Suzuki i Aprilla chca mieć zespoły satelickie,Zespołem satelickim Suzuki prawdopodobnie na 90 % będzie Petronas SRT,a zespołem satelickim Aprilli prawdopodobnie nowy zespół który wejdzie do MotoGP w 2023-2024 roku

   • To nie do końca tak.
    Ducati nie potrzebuje wykupywać zespołu Gresiniego – bo chyba nawet nie może, żeby wstawić tam 2 motocykle. Po prostu je wypożyczy, tak jak teraz Avintii.
    Dorna chciałaby żeby Suzuki i Aprilia miały zespoły satelickie, ale to tylko chcenie, nic więcej.
    Szanse Petronasa na Suzuki to nie 90%, a 50% max. Petronas na wieloletnie związki z Yamahą, szczególnie w Azji, a po odejściu Brivio, Suzuki może być tak atrakcyjnym partnerem w kwestii finanse/otrzymany sprzęt.

    Jeśli wszystko ułoży się tak jak się zapowiada, to w 2022 będziemy mieć 24
    motocykle – Avintia out/ Gresini, VR46 in.
    Miejsca na 2 kolejne np. Aprilii w 2023-2024 nie ma.
    Szczególnie że, fabryki i zespoły podpisują w tym roku porozumienie na lata 2022-2026. Porozumienie obejmuje zarówno regulamin techniczny (fabryki), jak i kwestie finansowe, logistyczne i ilości miejsc startowych (zespoły).
    Szanse że w głosowaniu zgodzą się na kolejny zespół w 2024, są bliskie zera.

    • Aprilla prawdopodobnie wkrótce przedłuży umowe z Dorna Sports do 2026 r włącznie jako zespół fabryczny

     • Wiem o Aprilii, napisałem o niej w pierwszym komentarzu:)
      Skoro Aleix ma kontrakt na 2022, to ogłoszenie Aprilii jest tylko kwestią czasu.
      Nie wiem natomiast co rozumiesz przez pojęcie że “Ducati chce przejąć Gresini Racing”? Chce go kupić? Przecież to nie ma żadnego sensu, sportowego i finansowego, a nawet czy jest w ogóle legalne, bo nie chce mi się teraz szukać w przepisach.
      Co do VR46 to też nie jest nic potwierdzone.

 3. Ducati zależy na tym by po tegorocznym sezonie utrzymać 6 motocykli w stawce i w tym celu będą rozmawiać z zespołem Gresini Racing aby kupić ich zespół i ponownie wystawić 6 motocykli Ducati w sezonie 2022.Od sezonu 2022 Aprilla będzie zespołem fabrycznym a przedstawiciele Dorna Sports mówili ze Suzuki i Aprilla chca mieć zespoły satelickie,Zespołem satelickim Suzuki prawdopodobnie na 90 % będzie Petronas SRT,a zespołem satelickim Aprilli prawdopodobnie nowy zespół który wejdzie do MotoGP w 2023-2024 roku

 4. Mateusz Racing Obserwator

  Ducati zależy na tym by po tegorocznym sezonie utrzymać 6 motocykli w stawce i w tym celu będą rozmawiać z zespołem Gresini Racing aby kupić ich zespół i ponownie wystawić 6 motocykli Ducati w sezonie 2022.Od sezonu 2022 Aprilla będzie zespołem fabrycznym a przedstawiciele Dorna Sports mówili ze Suzuki i Aprilla chca mieć zespoły satelickie,Zespołem satelickim Suzuki prawdopodobnie na 90 % będzie Petronas SRT,a zespołem satelickim Aprilli prawdopodobnie nowy zespół który wejdzie do MotoGP w 2023-2024 roku

 5. Ducati chce przejąć zespół Gresini Racing i prawdopodobnie dogadają się i wystawią ponownie 6 motocykli Ducati w 2022 r gdyż Sky VR 46 Team od sezonu 2022 będzie jeżdzić na motocyklach Yamahy

 6. jedna osoba pod trzema kontami, się dzieje…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 0,501 sek