Home / MotoGP / Valentino Rossi kontra Nicky Hayden

Valentino Rossi kontra Nicky Hayden

Oczekiwana bitwa Valentino Rossi’ego i obecnego lidera mistrzostw świata Nicky’ego Hayden’a może wreszcie nastąpić podczas niedzielnego wyścigu o GP USA. Hayden od czasu wygrania jego pierwszego wyścigu w klasie MotoGP podczas rundyOczekiwana bitwa Valentino Rossi’ego i obecnego lidera mistrzostw świata Nicky’ego Hayden’a może wreszcie nastąpić podczas niedzielnego wyścigu o GP USA. Hayden od czasu wygrania jego pierwszego wyścigu w klasie MotoGP podczas rundy na torze Laguna Seca w ubiegłym roku, stał się jednym z największych i najgroźniejszych rywali Valentino Rossi’ego.

Tych dwóch zawodników porównujemy od czasu U.S. Grand Prix w 2005 roku przez kolejnych 20 wyścigów. Jeździeć Hondy osiągnął teraz podobny poziom „wiedzy” co Valentino Rossi, który od tamtego momentu stawał czternaście razy na podium i zdobył w tym dziewięć zwycięstw.

Jednakże, Rossi nadal dominuje w tabeli zwycięstw, które porównując do tylko dwóch triumfów Hayden’a daje ogromną satysfakcję dla Włoskiego zawodnika. Valuś (kolejne mało męskie przezwisko?) zgromadził jednak tylko o 25 punktów więcej niż Amerykanin, (na potencjalnych 500 punktów) jednak „Doctor” ma w tym 2 Pole Position, a „Kentucky Kid” niewiele więcej, bo trzy.

Rossi vs Hayden — 20 ostatnich wyścigów:

Nicky Hayden: 2 wygrane; 14 podium; 3 Pole Position; 315 punktów
Valentino Rossi:
9 wygranych; 14 podium; 2 Pole Position; 340 punktów

Wszystkie te dane wskazują na to, że zarówno Hayden jak i Rossi muszą zająć jak najlepszą pozycję startową, by móc się, miejmy nadzieję, cieszyć z najwyższego stopnia podium w niedzielę. Historia wskazuje również na to, że podczas ostatnich siedmiu Grand Prix na torze Laguna Seca, zwycięzca wyścigu startował z pierwszego rzędu.

Tymczasem na siedem wyścigów przed końcem sezonu Valentino Rossi traci do lidera ‘generalki” Nicky’ego Haydena 26 punktów. To dokładnie tyle samo, ile Vale zdobył więcej od Amerykanina w 2005 roku, podczas siedmiu ostatnich wyścigów!roku!

źródło: www.crash.net

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,410 sek