Home / MotoGP / Valentino Rossi rozczarowany drugim miejscem w domowym wyścigu

Valentino Rossi rozczarowany drugim miejscem w domowym wyścigu

Valentino Rossi

Druga pozycja w GP San Marino – rozgrywanym o rzut beretem od rodzinnej miejscowości Valentino Rossiego – jest dla Włocha rozczarowująca. Długo wydawało się, że #46 jedzie po zwycięstwo, jednak w drugiej połowie szarża wyjątkowo szybkiego Daniego Pedrosy pozbawiła The Doctora triumfu. Na pocieszenie, Rossi urwał kolejne punkty do Marka Marqueza i traci ich 43.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rossi szybko wyszedł na prowadzenie i wypracował sobie pewną przewagę. Potem jednak została ona zniwelowana. “Wiecie, próbowałem maksymalnie zwiększyć przewagę nad Lorenzo i Marquezem. Kiedy pokazałem, że mam rytm wystarczający do zwycięstwa, byłem bardzo zadowolony. Ale kiedy pojawił się Pedrosa, był po prostu zbyt szybki. Starałem się maksymalnie, ale nie było możliwości – miał lepsze tempo.” – powiedział Rossi.

“Tak czy inaczej, drugie miejsce tutaj, w Misano, jest rozczarowujące. To był wyjątkowy wyścig, który chciałem wygrać. Ale dziś okazało się to niemożliwe.” – dodał Włoch. Przypomnijmy, że także pierwszy włoski wyścig w Mugello zakończył się nie po myśli Rossiego. Tam Włoch przeżył dramat po awarii silnika na prowadzeniu.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. VR rozczarowany, bo możliwe że przegrał wyścig trochę z własnej winy. Jechał pierwszy, zrobił sobie ponad sekundę przewagi i myślał że kontroluje wyścig znając opony i widząc tempo JL MM. Rozumiem że nie ma potrzeby cisnąc ryzykować całego wyścigu, więc i Rossi przestał uciekał niepotrzebnie. Dlatego jest rozczarowany, bo wie, że gdyby jechał swoje, maks okrążanie za okrążeniem, Pedrosa by go nie doszedł.

    • @mcpis Skąd takie wnioski, że Rossi miał wolniejsze tempo bo myślałem, że bezpiecznie kontroluje wyścig? Rossi według mnie pojechał perfekcyjnie wyciskając z siebie i motocykla wszystko co się dało, a kontrola tej sekundowej przewagi nad Lorenzo to wcale nie było takie na luzie. Tempo Rossiego i Lorenzo było standardowe jak na ich możliwości, to Pedrosa dzisiaj wzniósł się na wyższy poziom i zaliczył wyścig najlepszy od bardzo dawna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,478 sek