Home / MotoGP / Yamaha potwierdza wprowadzenie skrzyni biegów typu “seamless”

Yamaha potwierdza wprowadzenie skrzyni biegów typu “seamless”

Rossi_test2Sepang

Yamaha oficjalnie ogłosiła, że od rundy w Katarze zawodnicy fabrycznego zespołu będą używać tzw. szybkiej skrzyni biegów działającej podczas redukcji. Z takiego rozwiązania korzysta już Honda i Ducati.

“Seamless” to technologia, która pozwala zmieniać biegi w górę i w dół bez użycia sprzęgła. Jest to bardzo pomocne podczas hamowań, gdzie motocykl jest bardziej stabilny. Daje to możliwość opóźnienia hamowania i ułatwia wejście w zakręt. Do tej pory zawodnicy fabryczni Yamahy używali przekładni, która działała tylko w “górę”.

Rossi i Lorenzo przetestowali nową skrzynię biegów podczas drugich zimowych testów na Sepang. Obaj zawodnicy byli zadowoleni z postępu, jednak Jorge uważa, że można jeszcze dopracować ten element. “Porównaliśmy starą skrzynię biegów z nową i zauważamy kilka pozytywów jak i negatywów. W deszczu prawdopodobnie nowa skrzynia będzie trochę gorsza, ale podczas normalnych warunków jest krokiem naprzód i możemy hamować bardziej komfortowo, ale sądzę że możemy to jeszcze poprawić w przyszłości.” – komentował Hiszpan.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dziewięciokrotny mistrz świata Valentino Rossi również potwierdził dobre działanie nowej przekładni. “Motocykl jest trochę łatwiejszy do zatrzymania, jazda jest płynniejsza i można szybciej redukować biegi. Yamaha jest teraz prostsza na hamowaniach i wejściach w zakręty, a to wszystko składa się na możliwość podkręcenia tempa i zmniejsza ryzyko błędu co jest ważne podczas wyścigu.” – opowiadał Rossi.

W tym sezonie bez “szybkiej skrzyni biegów” w klasie Factory będą jeździć powracające do stawki Suzuki i Aprilia. Jednak nie wykluczone, że pod koniec sezonu również u tych producentów zostanie ona wprowadzona.

AUTOR: matix33

Studiuje, jeździ na motocyklach, ogląda MotoGP, jeździ na motocyklach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,554 sek