Home / Inne / Wideo dnia: Niewiarygodny crash-save Anthony’ego Westa

Wideo dnia: Niewiarygodny crash-save Anthony’ego Westa

Anthony West nie daje o sobie zapomnieć. Utalentowany Australijczyk na razie chyba nie wróci na najwyższy poziom ścigania, bowiem obecnie boryka się z problemami finansowymi, z trudem składa budżet na występy w World Supersport gdzie i tak nie radzi sobie najlepiej, ale przynajmniej próbuje rywalizować na wszelkich możliwych arenach, nie unika więc także innych regionalnych serii wyścigowych.

Poza World Supersport i azjatyckimi mistrzostwami Asia Road Racing Championship i występie dla zespołu z tej serii w Suzuka 8 Hours, West jeździ też od niedawna w MotoAmerica. W łączonym wyścigu klas Superbike i Superstock 1000 „Westy” obronił się przed upadkiem w stylu, jakiego jeszcze nigdy nie widzieliście.

Zawodnik po utracie kontroli nad maszyną praktycznie przewiesił się bokiem w poprzek, by potem zjeżdżając z górki, musieć zatrzymać się bez używania uszkodzonego hamulca. Wszystko skończyło się dobrze, bo West wyszedł bez większego szwanku. Wyścigu jednak nie mógł kontynuować.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Tak, to moja głowa praktycznie „całuje” w przedni numer startowy Josha Hayesa. Duży high-side i wibracje motocykla, kiedy tylko przejechałem wzniesienie na torze w Pittsburgu. Możecie zobaczyć dwa czarne ślady po oponach – jeden po przedniej, drugi po tylnej. Na tym wzniesieniu na Kawasaki ZX10 przejeżdżasz na czwartym biegu. Więc tak, było szybko i cieszę się, że się wyratowałem. Mam kilka siniaków, boli mnie ręka. I tak lepiej, niż gdybym miał się rozbić. Musiałem hamować stopami. Zniszczyłem przez to parę butów.” – pisał na facebooku Ant West. Podziękował też firmie Alpinestars za błyskawiczne przekazanie kolejnej pary.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: MotoAmerica

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Skubany no niesamowity jest! Ale się wybronił :) Takich jak on uwielbiam <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 1,239 sek