Home / Slider / Kamil Krzemień w WMMP i Alpe Adria w barwach Wójcik Racing Teamu

Kamil Krzemień w WMMP i Alpe Adria w barwach Wójcik Racing Teamu

Kamil Krzemień, wschodząca gwiazda wyścigów motocyklowych, dołączy do zespołu Wójcik Racing Team i wystartuje w pełnym cyklu mistrzostw Polski klasy Superstock 1000. 18-latek zadebiutuje na swojej nowej Yamasze R1 już w najbliższy weekend, podczas połączonych rund WMMP i europejskiej serii Alpe Adria na węgierskim Pannoniaringu.

Motocyklista z okolic Katowic przygodę z jednośladami rozpoczął w wieku czterech lat, a rok temu wziął udział w czterech wyścigach mistrzostw Polski klasy Superstock 600, trzy z nich kończąc na podium. Dwukrotnie triumfował również podczas treningowych startów w Pucharze Polski klasy Superstock 300.

Jednocześnie imponował stając na podium w swoim debiucie w prestiżowym, międzynarodowym pucharze Yamahy R6, zapowiadając się jako wschodząca gwiazda sportu motocyklowego. W sezonie 2018 Kamil ściga się w pełnym cyklu bardzo mocno obsadzonych mistrzostw Hiszpanii klasy Superstock 600. Teraz postanowił także do swojego programu włączyć starty w Polsce Yamahą R1 w specyfikacji Superstock 1000.

Na Węgrzech Krzemień dołączy do doświadczonych zawodników Wójcik Racing Teamu, Marka Szkopka, Pawła Górki, Adriana Paska, Szymona Strankowskiego i Sebastiana Zielińskiego. Wszyscy zamierzają walczyć na Pannoniaringu o kolejne zwycięstwa w swoich klasach. Relacje z sobotnich i niedzielnych wyścigów ponownie oglądać będzie można na żywo na YouTubie na kanale Alpe Adria International Motorcycle Championship.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Co prawda do tej pory startowałem głównie Yamahą R6, ale z uwagi na mój styl jazdy i wzrost od dłuższego czasu chciałem sprawdzić się na większym motocyklu – mówi Kamil Krzemień. – Mimo startów w Hiszpanii zawsze utrzymywaliśmy bliski kontakt z Grzegorzem Wójcikiem i gdy pojawiła się okazja by przetestować dwie R1-ki Wójcik Racing Teamu, nie zastanawiałem się ani chwili. Co prawda jednodniowy test w Poznaniu był bardzo krótki, ale poszło mi lepiej niż się spodziewaliśmy. Szybko złapałem tempo w przedziale 1:36 i czułem się bardzo dobrze na „tysiącu”. Przez tydzień po powrocie do domu uśmiech nie schodził mi z twarzy, dlatego postanowiliśmy wystartować w pełnym cyklu mistrzostw Polski. W tym roku moim celem będzie głównie nauka nowego motocykla, ale chcę także walczyć o podia i jak najlepiej przygotować się do przyszłorocznej walki o tytuł.”

„Kamil zaimponował nam w Poznaniu nie tylko świetnym przygotowaniem do jazdy i bardzo profesjonalnym podejściem do wyścigów, ale także bardzo dobrym tempem już od swoich pierwszych okrążeń na naszej R1-ce – dodaje szef zespołu Grzegorz Wójcik. – Od dawna śledzimy jego postępy na zagranicznych torach i cieszymy się, że dołączy do nas na pełen etat. Jesteśmy przekonani, że z miejsca będzie jednym z czołowych zawodników klasy Superstock 1000, jednocześnie bardzo dobrze współpracując ze swoimi nowymi kolegami z zespołu. Na Węgry jedziemy więc w jeszcze mocniejszym niż do tej pory składzie i chcemy walczyć o czołowe pozycje we wszystkich klasach.”

Yamaha Motor | Dunlop Motorsport Polska | KMRacing | Apex Clan | Zamek weselny w Osieczku | Bestion Projekt | Balcamp.pl | Mercury Engineering | Alpe Adria Circuit Racing | Lutec Racing

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,415 sek