Home / WMMP / Marko Jerman wygrywa w Brnie

Marko Jerman wygrywa w Brnie

Druga runda Alpe Adria i Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w Brnie była bardzo udana dla zespołu Suzuki GRANDys duo. Po zwariowanych kwalifikacjach, gdzie karty rozdawała pogoda w niedzielę nad torem dominowało słońce, chociaż temperatura nie była wysoka. W tak sprzyjających warunkach nasi zawodnicy spisali się doskonale i do domu wracamy jako liderzy w klasyfikacjach zespołowych klas Superbike i Superstock 1000.

W wyścigu klasy Superstock 1000 odczuwający jeszcze skutki kontuzji Andy Meklau był czwarty, a Bartek Wiczyński 13. Pierwsze podium w Brnie wywalczył dla nas powracający na tor po kontuzji Daniel Bukowski, który był trzeci w klasie Supersport. 18 w tym wyścigu był Szymon Strankowski, ale wystarczyło to do zainkasowania 20 punktów do klasyfikacji Junior Superstock 600. Prawdziwy pokaz siły naszego zespołu miał miejsce podczas najważniejszego wyścigu weekendu. W klasie Superbike, po wspaniałym wyścigu wygrał Marko Jerman przed Andy Meklau. 20 miejsce zajął Mariusz Durynek.

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:
To był bardzo dobry dzień dla naszego zespołu. Daniel wrócił na tor w pięknym stylu i wierzę, że w następnych wyścigach będzie tylko lepiej. Doskonale spisali się też Marko i Andy, zespołowa jazda dała nam dwa pierwsze miejsca i prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Do domu wracamy w zupełni innych nastrojach niż po Słowacji i już czekamy na start w Poznaniu, gdzie powinno być tylko lepiej. 

Wyniki wyścigów:

Superbike:

1 Marko Jerman

2 Andy Meklau

3 Michal Filla

20 Mariusz Durynek

Supersport:

1 Igor Kalab

2 Marek Szkopek

3 Daniel Bukowski

18 Szymon Strankowski (2 Junior Superstock 600)

Superstock 1000

1 Ondrej Jezek

2 Michal Filla

3 Gwen Giabbani

4 Andy Meklau

13 Bartek Wiczyński

Wypowiedzi zawodników Suzuki GRANDys duo:

Daniel Bukowski

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=gfBo4c6sH6Y#t=0s

Marko Jerman

http://www.youtube.com/watch?v=G6IYQnHzyCs&feature=player_detailpage#t=0s

Andy Meklau

http://www.youtube.com/watch?v=etaqQpMQiOE&feature=player_detailpage#t=1s

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,430 sek