Home / WSBK / 11 runda bez Effenbert Liberty?

11 runda bez Effenbert Liberty?

Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że podczas najbliższej rundy World Superbike Championship – która odbędzie się po raz pierwszy na terenie Rosji – nie zobaczymy zawodników zespołu Effenbert Liberty Racing Team.

Czeski zespół, który od dwóch lat konkuruje w klasie Superbike, nie znalazł się na prowizorycznej liście ekip zgłoszonych do rosyjskiej rundy, opublikowanej przez Infront Motor Sports. Informacja ta nie jest jednak potwierdzona. Nie ma również oficjalnej informacji ze strony teamu odnośnie występu na tym debiutującym w kalendarzu WSBK obiekcie.

Jeśli jednak nieobecność Effenbert Liberty stanie się faktem, nie będzie to jedyny zespół, którego zabraknie na polach startowych. Kolejną ekipą, która nie pojawi się na Moscow International Raceway będzie Grillini Progea Superbike Team. Zawodnik tego zespołu – Norino Brignola, na skutek upadku podczas pierwszego wyścigu na Silverstone doznał złamania obojczyka i jego występ będzie niemożliwy.

Z kolei na podmoskiewskim torze, pojawi się Leandro Mercado – który przeniósł się z powrotem do klasy Superstock 1000. Powróci on na jeden wyścig do zespołu Pedercini Kawasaki Superbike, ponieważ klasa SSTK nie będzie startowała na tym obiekcie.

Tak więc 26 sierpnia może się okazać, że do wyścigów na debiutującym w kalendarzu WSBK, rosyjskim torze ustawi się zaledwie dwudziestu zawodników klasy Superbike.

źródło: crash.net

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 1,664 sek