Home / Slider / GRANDys duo i Voltcom Crescent Suzuki zadebiutują w Tajlandii

GRANDys duo i Voltcom Crescent Suzuki zadebiutują w Tajlandii

 Suzuki

Voltcom Crescent Suzuki wspierane przez GRANDys duo już w najbliższy weekend zadebiutują na Chang International Circuit. Po raz pierwszy mistrzostwa Świata Superbike odbędą się w Tajlandii.

Po pechowej niedzieli w Australii Alex Lowes jest zdeterminowany, by na nowym obiekcie w Tajlandii pokazać potencjał swój i Suzuki GSX-R 1000. Tor Chang jest zbliżony do obiektów na których zespół testował przed sezonem, co powinno ułatwić pracę nad ustawieniami motocykla.

Randy de Puniet, który ostatnie tygodnie spędził na rehabilitacji po wypadku na treningach przed pierwszą rundą w Australii jest zadowolony, że druga runda odbywa się na neutralnym terenie. Tor Chang nigdy nie gościł imprezy formatu mistrzostw Świata i wszyscy zawodnicy będą mieć równe szanse.

Położony 400 kilometrów na północny wschód od Bangkoku obiekt mierzy 4554 metry i składa się z połączenia 12 zakrętów i długich prostych. Wybudowany został za około 56 milionów Euro w najwyższym standardzie bezpieczeństwa wymaganym przez FIM. Trybuny pomieszczą ponad 50 tysięcy kibiców.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zawodnicy po raz pierwszy na torze pojawią się w piątek o godzinie 10:30 (2:30 w Polsce) na przedłużonym treningu wolnym, który z racji debiutu toru będzie trwał aż 75 minut. Później wszystko wróci do normy i o 15:30 (9:30) odbędzie się czterdziestopięciominutowy drugi wolny trening. Superpole w sobotę o 15:00 (9:00), a wyścigi w niedzielę o 13:00 (7:00) i 16:30 (10:30). Zmagania pokaże telewizja Eurosport.

Suzuki

Alex Lowes: “Tor Chang wygląda na wspaniały obiekt. Dla zawodnika to zawsze wspaniałe uczucie poznawać nowe obiekty, podobnie czułem się rok temu gdy na treningach GRANDys duo poznawałem Pannoniaring. Przez ostatnie tygodnie odpoczywałem i przygotowałem się mentalnie do tego wyzwania. Czekam już na pierwsze treningi i niedzielne wyścigi.”

Randy de Puniet: “Po wypadku w Australii nie jestem jeszcze w najlepszej formie, ale mam nadzieję, że wszystko się zmieni gdy wsiądę na moje Suzuki GSX-R 1000. Tor w Tajlandii jest nowy dla wszystkich i to będzie bardzo ciekawe. Zobaczymy kto najszybciej przyswoi konfigurację.”

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,411 sek