Home / WSBK / Laverty dołącza do zespolu Crescent FIXI Suzuki

Laverty dołącza do zespolu Crescent FIXI Suzuki

Zespół Crescen FIXI Suzuki ogłosił, że ich kierowcą w sezonie 2014 będzie Eugene Laverty. Ma on poprowadzić zespół do osiągnięcia celu, jakim jest mistrzostwo serii World Superbike Championship e sezonie 2014.

27-letni Irlandczyk dołączy do zespołu jeszcze w tym tym roku, a zadebiutuje na motocyklu Suzuki GSX-R podczas ostatnich tegorocznych testów, które odbędą się w dniach 25 i 26 listopada na torze w hiszpańskim Jerez.

#58 ma za sobą bardzo udany sezon – który ostatecznie zakończył na drugim miejscu, zachowując do ostatniej rundy szanse na tytuł mistrzowski. W drodze po wicemistrzostwo – będąc zawodnikiem fabrycznego zespołu Aprilii, wygrał aż dziewięć wyścigów, w tym podwójne podczas ostatniej rundy na torze w Jerez.

Crescent FIXI Suzuki decydując się na angaż Irlandczyka, wziął pod uwagę jego duże doświadczenie zdobyte w różnych seriach wyścigowych. Bowiem Eugene Laverty ma na swoim koncie starty w brytyjskiej serii mistrzostw klasy 125ccm, starty w Grand Prix klasy 250ccm, a także był podwójnym wicemistrzem klasy World Supersport.

„Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do zespołu Crescent Suzuki w sezonie 2014. Wypróbuję Suzuki GSX-R 1000 pod koniec tego miesiąca, aby lepiej zrozumieć nasz potencjał i jestem podekscytowany tym, że sprawdzę co mogę zrobić z motocyklem.” – powiedział Eugene Laverty.

„Bardzo dziękuje Paulowi Denningowi i jego zespołowi, Suzuki za dążenie do podpisania tej umowy i wiarę we mnie. Dam z siebie wszystko co mogę, aby ponownie przywrócić Suzuki na szczyt podium.” – zakończył swoją wypowiedź #58.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 1,348 sek