Home / Slider / Laverty zostaje w WSBK! Pojedzie w Go Eleven Ducati na nowym Panigale

Laverty zostaje w WSBK! Pojedzie w Go Eleven Ducati na nowym Panigale

Eugene Laverty zdołał zapewnić sobie starty w World Superbike na przyszły sezon. Irlandczyk przejdzie do ekipy, która sama sporo zmienia przed kolejnym rokiem w stawce. Mowa o Go Eleven, które wcześniej było prywatną ekipą, korzystającą z motocykli Kawasaki. W sezonie 2019 przesiada się jednak do obozu Ducati i będzie wystawiać nowe Panigale V4.

Laverty ma na konecie już 131 startów w World Superbike i 35 razy stał na podium. Wygrał 13 z nich. W 2013 roku był wicemistrzem świata, dwukrotne wicemistrzostwo zdobył również w niższej serii World Supersport.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jestem zachwycony, że dołączam do Go Eleven i będę jeździł w 2019 roku na Ducati Panigale V4 R. Ostatnich pięć tygodni było bardzo stresujących, więc to świetnie w końcu zapewnić sobie posadę.” – powiedział Laverty po podpisaniu kontraktu.

“Zapewnione jest wsparcie Ducati i jestem pewny, że będziemy mieli pakiet, pozwalający na walkę o zwycięstwa. Dziękuję Denisowi Sacchetti i wszystkim w zespole Go Eleven, którzy we mnie uwierzyli.” – dodał.

Źródło: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Go Eleven pierwszy raz będzie miał nowy motocykl w stawce :D ależ zmiany dzięki Ducati są.

  2. Świetna wiadomość, że Laverty zostaje w stawce WSBK. Szkoda, że to nie zespół z najwyższej półki, ale może przesiadka na Ducati pozwoli na lepsze wyniki. Wyniki Foresa dają jakąś na to nadzieję.

  3. Świetne info, oby zaszedł za skórę fabrycznemu zespołowi nieraz :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 0,594 sek