Home / Slider / Mistrz British Superbike przechodzi do WSBK

Mistrz British Superbike przechodzi do WSBK

Po zdobyciu pierwszego w karierze tytułu mistrzowskiego w British Superbike, Bradley Ray od razu przenosi się na arenę międzynarodową i w sezonie 2023 będzie startował w zespole Motoxracing Yamaha. Japoński producent zbudował więc na kolejny rok bardzo ciekawy skład wypełniony młodymi talentami.

W sezonie 2023 w WSBK dla Yamahy we wszystkich zespołach jeździć będą: Toprak Razgatlioglu, Andrea Locatelli, Remy Gardner, Dominique Aegerter i Lorenzo Baldassarri. Plus 25-letni Ray.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ray miał świetny sezon 2022 w BSB. Wygrał dziewięć razy, w sumie 14 razy stając na podium. Były zawodnik Suzuki i BMW od razu, od testów przedsezonowych dobrze zaadaptował się na nowej dla siebie Yamasze R1 i będzie kontynuował starty na tym motocyklu w WSBK mimo, że podczas testów w Portimao pojawiały się pogłoski że może związać się z Barni Ducati, które ostatecznie sięgnęło po Danilo Petrucciego.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarze 2

  1. Naprawdę niezła paka. Oby tylko Yamaha przygotowała odpowiedni sprzęt bo potencjał w zawodnikach bardzo duży.

  2. Naprawdę niezła paka. Oby tylko Yamaha przygotowała odpowiedni sprzęt bo potencjał w zawodnikach mają bardzo duży. A w MotoGp wolą Morbidellego bez formy :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 1,281 sek