Home / WSBK / MV Agusta ma problemy finansowe, ale zespół startuje dalej

MV Agusta ma problemy finansowe, ale zespół startuje dalej

Leon Camier

Zespół MV Agusta w World Superbike i World Supersport będzie normalnie funkcjonował i przystępował do kolejnych rund mistrzostw świata, mimo problemów finansowych włoskiej marki, obecnie częściowo będącej w rękach Mercedes-AMG.

Włoska marka złożyła wniosek o “concordato di continuità” – co stanowi narzędzie prawne, pozwalające dłużnikowi na ochronę przed wierzycielami, przeprowadzenie restrukturyzacji i uniknięcie bankructwa. Kilka tygodniu temu produkcja motocykli MV Agusta została wstrzymana (nieopłacani dostawcy zablokowali dostawy komponentów).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Mieszcząca się w Varese fabryka zanotowała 30-procentowy wzrost zysków w zeszłym roku, ale na niewiele się to zdało, ponieważ nie udało się jednocześnie zbić kosztów.

Leon Camier – jedyny zawodnik MV Agusty w World Superbike – potwierdził jednak, że zespół będzie działał niezmiennie i weźmie udział w kolejnych rundach mistrzostw świata. Następna runda już za tydzień na torze Motorland Aragon.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: bikesportsnews.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Dobrze, że chociaż dokończą sezon, ale czy to będzie na wzór “Hayate Team” z MotoGP z 2009?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,474 sek