Home / WSBK / PATA Honda potwierdziła skład kierowców na sezon 2014

PATA Honda potwierdziła skład kierowców na sezon 2014

Włodarze zespołu PATA Honda, jako pierwsi ogłosili pełny skład kierowców na sezon 2014. Pomimo różnych „zawirowań” okazało się, że skład pozostaje niezmieniony, a więc z Jonathanem Reą i Leonem Haslamem.

Jonathan Rea przechodzi teraz proces rehabilitacji, po złamaniu lewej kości udowej podczas wyścigu na Nurburgringu, Ma jednak nadzieję na powrót do ścigania jeszcze pod koniec obecnego sezonu.

Swoją karierę rozpoczął w 2008 roku, kiedy to startował w barwach zespołu Ten Kate Honda w serii Supersport. Rok później, wraz z zespołem przeszedł do klasy Superbike, w której ma już na swoim koncie 116 wyścigów, podczas których 33 razy meldował się na podium – w tym 11 razy na najwyższym jego stopniu.

W ostatnim czasie wiele mówiło się o tym, że #65 chciałby przenieść się do klasy królewskiej. Nie udało mu się jednak znaleźć miejsca w tej prestiżowej klasie, więc najlepszym dla niego rozwiązaniem było przedłużenie umowy z holenderskim zespołem.

„To była poważna decyzja, nad którą myślałem długo i ciężko, ponieważ było jeszcze kilka innych opcji do rozważenia. Ostatecznie jednak był to łatwy wybór, ponieważ mam wiele wiary i szacunku do zespołu z którym pracuję od sześciu lat i marki, z którą jestem przez całą moją karierę.” – powiedział Jonathan Rea. „Wiem ile ludzie wkładają pracy w to, aby Honda była konkurencyjna i wiem, że mamy potencjał aby walczyć o kolejne zwycięstwa i podia w następnym sezonie.”

„Przystąpimy do testów w znacznie lepszym położeniu niż 12 miesięcy temu, ponieważ bardzo ciężko pracowaliśmy, aby zdobyć nowy pakiet elektroniki w tym sezonie. Jestem zmotywowany jak nigdy i nie mogę się już doczekać, aby ponownie wsiąść na motocykl.” – powiedział #65.

Natomiast jego zespołowy kolega, którym od początku tego sezonu jest Leon Hasam, jest bardziej doświadczonym kierowcą. Ma on już bowiem na swoim koncie 155 wyścigów, z których 3 kończył na najwyższym stopniu podium. Łącznie aż 28 razy plasował się w TOP3, a w sezonie 2010 został wicemistrzem świata.

„Naprawdę jestem bardzo szczęśliwy, że będę ponownie w tym zespole! Poprzedni sezon dla mnie nie istniał ze względu na kontuzję i naukę nowej elektroniki. Jestem więc podekscytowany powrotem w pełnej kondycji, możliwością dobrej jazdy na motocyklu i sprawdzenia, czy możemy zmienić jego potencjał w sukces.” – powiedział Leon Hasam.

AUTOR: migal

Komentarze: 1

  1. bardzo dobra wiadomość,teraz interesuje mnie co ze składem crescent fixi suzuki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 1,356 sek