Home / Slider / Start sezonu WSBK znowu przesunięty – runda w Assen nie odbędzie się w kwietniu

Start sezonu WSBK znowu przesunięty – runda w Assen nie odbędzie się w kwietniu

Fakt, że Holandia nie radzi sobie z pandemią koronawirusa sprawił, że start sezonu World Superbike w 2021 roku ponownie ulega opóźnieniu. Wiemy już, że sezon nie ruszy wcześniej niż w maju. To ogromna różnica w stosunku do ubiegłego sezonu, gdy zmagania ruszyły już w lutym (Phillip Island), jeszcze przed pandemią.

W sezonie 2021 już przesunięto na nieznany jeszcze termin rundę w Australii, choć nie bezpośrednio z powodu koronawirusa. Zwyczajowo miała ona otworzyć sezon – gdyby się postarano, te wyścigi zapewne dałoby się zorganizować – wystarczy przypomnieć, że bez większych problemów odbył się wymagający gigantycznych nakładów turniej tenisowy Australian Open, i dalej odbywają się inne turnieje w tej dyscyplinie, jak choćby ten wygrany w minionym tygodniu przez Igę Świątek.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Organizatorzy World Superbike nie mieli jednak żadnej możliwości działania w przypadku zaplanowanej na 23-25 kwietnia rundy na Assen. Obowiązujące w Holandii zakazy sprawiły, że runda została przesunięta. Teraz pierwszą zaplanowaną rundą jest ta w Portugalii, na Estoril. Ma odbyć się w dniach 7-9 maja.

To zapewne niejedyne zmiany w kalendarzu. Trzeba przypomnieć, że wciąż homologacji nie ma tor w Indonezji, gdzie wyścigi zaplanowano na listopad. Na szczęście, na razie wszystko wskazuje na to że przynajmniej w MotoGP sezon wystartuje zgodnie z planem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. A mogłoby WorldSBK rozpocząć sezon też na torze Losail, choćby tydzień po podwójnej rundzie MotoGP.

    Ale też trochę boli że rundę w Australii musieli przesunąć. W normalnej sytuacji to już dziś (28.02) byłaby ona rozegrana.

  2. Akurat w Australii pandemia zahamowała, jest lato, więc chyba dałoby się rozegrać tę rundę bez większych kłopotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
126 zapytań w 0,499 sek