Home / Slider / Voltcom Crescent Suzuki wystartuje na Assen

Voltcom Crescent Suzuki wystartuje na Assen

Eugene Laverty

Zespół Voltcom Crescent Suzuki wspierane przez GRANDys duo w najbliższy weekend wystartuje w trzeciej rundzie eni FIM Superbike World Championship. Tym razem areną zmagań najlepszych zawodników Superbike na Świecie będzie legendarny holenderski tor TT Assen.

Eugene Laverty jedzie do Holandii z nadzieją kolejnych postępów w rozwoju swojego Suzuki GSX-R 1000 i lepszych miejsc niż w poprzedniej rundzie w Aragon. Przypomnijmy, że w Hiszpanii Eugene był piąty i szósty. Laverty ma dobre wspomnienia z Assen, wygrał tam w przeszłości dwa wyścigi, stawał na podium i startował z pierwszego rzędu.

Alex Lowes też dobrze zna tor Assen z mistrzostw Anglii. W zeszłym sezonie wygrał na tym obiekcie jeden z wyścigów, co wymiernie pomogło mu później w walce o tytuł w British Superbike Championship. W najbliższy weekend Lowes, jako debiutant w pełnym cyklu mistrzostw Świata Superbike będzie zbierał kolejne doświadczenia i starał się zdobyć ważne punkty dla zespołu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Historia wyścigów w Assen sięga 1925 roku, gdy w Holandii zaczęły odbywać się zawody Tourist Trophy. Właśnie z tego powodu przy nazwie toru często dodawane są litery TT, a miejscowa ludność tym mianem określa wszelkie wyścigi odbywające się w Assen. Mistrzostwa Świata Superbike goszczą na tym torze już od 1992 roku. Po wielu zmianach dzisiejszy tor ma 4542 metry długości i siedemnaście zakrętów.
Zawody w Assen rozpoczynają się od wolnych treningów w piątek, a na sobotnie popołudnie zaplanowana jest sesja Superpole. Wyścigi tradycyjnie w niedzielę o godzinie 10:30 i 13:10. Zmagania zawodników Voltcom Crescent Suzuki wspieranych przez GRANDys duo można oglądać na antenie Eurosportu.

Eugene Laverty: “Wiedziałem, że Aragon będzie trudnym torem dla nas, ale jestem przekonany, że kolejne trzy obiekty będą lepiej pasowały GSX-R-ów Voltcom Crescent Suzuki. Assen jest fantastycznym torem i bardzo przyjemnym do jazdy. Moim celem jest, aby wspiąć się z powrotem na szczyt tak szybko jak to możliwe, mam także optymistyczne nastawienie przed Assen. Pracujemy ciężko aby poprawić nasz pakiet i na pewno mamy większa wiedzę o GSX-R niż na poprzedniej rundzie.”

Alex Lowes: “Naprawdę nie mogę się doczekać Assen w ten weekend. To pierwszy tor w kalendarzu Mistrzostw Świata Superbike na którym się wcześniej ścigałem, dlatego stwarza to dużą szanse aby powalczyć moim Suzuki GSX-R na torze, który dobrze znam. Trenowałem ciężko jak zwykle, czuję się dobrze, dlatego jestem pozytywnie nastawiony do trzeciej rundy”.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,377 sek