Home / Slider / Can Oncu przechodzi do World Supersport

Can Oncu przechodzi do World Supersport

Dokładnie rok po tym, jak został najmłodszym zwycięzcą grand prix w wieku 15 lat i 115 dni, Can Oncu rozstaje się na razie ze ściganiem w Motocyklowych Mistrzostwach Świata i przechodzi do mistrzostw świata World Supersport, dołączając do zespołu Turkish Racing.

Nowy zespół w stawce powstał ze współpracy ekip Pucetti Racing i Orelac Racing, a wspiera go Kenan Sofuoglu i Turecka Federacja Motocyklowa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

16-letni obecnie Oncu w bardzo krótkim czasie osiągnął niebywały sukces – po zwycięstwie w pucharze Red Bulla wygrał ubiegłoroczne GP Walencji, jednak nie sprostał wyzwaniu i w swoim pierwszym pełnym sezonie miał problemy ze zdobywaniem punktów, nie mówiąc o walce o miejsca na podium.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Zastanawiające jest, czemu po tak spektakularnym sukcesie ani razu nawet nie zbliżył się do walki o solidne punkty, a co dopiero czegoś więcej… ;)

  2. Ciekawa droga, zobaczymy co z tego będzie.

  3. Duży jest też. na większej pojemności prędzej się odnajdzie. Do moto2 z takimi wynikami go nie wezmą więc zostaje wss

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,423 sek