Home / Slider / Wielki pech Cluzela

Wielki pech Cluzela

cluzel

O wielkim pechu może mówić Jules Cluzel. Francuz podczas drugiego treningu przed wyścigiem w Jerez zaliczył groźny wypadek i niestety jest to dla niego przedwczesny koniec sezonu.

26-letni Francuz popełnił błąd na jednym z zakrętów i zaliczył wywrotkę przy prędkości 200 km/h. Cluzel szybko został przewieziony do szpitala, gdzie okazało się, że doznał otwartego złamania lewej kości piszczelowej i zwichnięcia prawego barku. Poważne obrażenia spowodowały, że dla kierowcy MV Agusty to koniec sezonu.

Jules może mówić o ogromnym pechu. W tym sezonie miał wielką szansę na tytuł mistrzowski. Przed ostatnimi trzema wyścigami traci zaledwie 13. punktów do lidera Kenana Sofuoglu, a przy bardzo dobrym tempie Francuza w ostatnich wyścigach można było zakładać, że odrobi straty i wreszcie zdobędzie upragnione mistrzostwo. W tej sytuacji walkę o tytuł rozstrzygną między sobą wspomniany Turek oraz P.J. Jacobsen. Amerykanin traci 28 punktów do Sofuoglu. W miejsce Francuza ekipa MV Agusta Reparto Corse do niedzielnego wyścigu wystawiła Nico Terola.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jest mi bardzo przykro z powodu Julesa. W ostatnich tygodniach jeździliśmy na limicie. We trzech wspólnie z Jacobsenem utrzymywaliśmy bardzo dobre tempo” – powiedział Kenan Sofuoglu.

“Czuję się bardzo źle z powodu Julesa. Wyścigi motocyklowe to trudny sport. Wszystko może się zdarzyć, a szczęście jest bardzo potrzebne. To świetny zawodnik. Mistrzostwa będą jeszcze trudniejsze teraz, kiedy Jules będzie po za rywalizacją. Jego wysokie tempo powodowało, że wszyscy jechaliśmy jeszcze lepiej” – dodał P.J. Jacobsen.

Źródło: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

komentarze 2

  1. Wielka szkoda… Liczyłem, że spełni się powiedzenie “do trzech razy sztuka”… ;/

  2. Szkoda, bo liczyłem, że Kenan wygra mistrza w równych warunkach :(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,421 sek