Home / Moto2 / Moto3 / Biesiekirski liczy na udany wyścig o GP Katalonii

Biesiekirski liczy na udany wyścig o GP Katalonii

Piotr Biesiekirski poprawił w sobotę swoje piątkowe czasy okrążenia o ponad sekundę, zbliżając się na zaledwie dwie sekundy do czołówki i kwalifikując się do niedzielnego wyścigu motocyklowych mistrzostw świata Moto2 o Grand Prix Katalonii na 31. pozycji. 

20-letni Polak swój najlepszy czas okrążenia z piątku poprawił już na pierwszym mierzonym okrążeniu porannego, trzeciego treningu, ostatecznie podkręcając tempo o ponad sekundę i utrzymując się bardzo blisko ekstremalnie ściśniętej stawki.

Co prawda popołudniowa sesja kwalifikacyjna nie do końca poszła po myśli zawodnika ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic, ale jedyny Polak w stawce dobrze czuje się na motocyklu i nie może doczekać się swojego jedenastego wyścigu w MŚ, który rozpocznie się w niedzielę o 12:20.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Razem z zespołem dobrze przeanalizowaliśmy piątkowe dane, a ja już na pierwszym mierzonym okrążeniu poprawiłem swój najlepszy czas z wczoraj – mówi Piotr Biesiekirski. – Rano byłem w stanie zbliżyć się na zaledwie dwie sekundy do czołówki i czułem się pewnie przed kwalifikacjami. Popołudniu warunki były nieco trudniejsze, chociażby z powodu silniejszego wiatru, ale mimo wszystko dobrze czułem się na motocyklu i liczyłem na nieco więcej. Do zawodnika przede mną straciłem jednak tylko dwie dziesiąte sekundy, a przez cały dzień miałem równe tempo, dlatego liczę na udany wyścig”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Yhy …ja liczę na wygraną 6 w lotto .

  2. Plan minimum to niecała minuta do zwycięzcy i kontakt wzrokowy z ostatnim ze stawki a maksimum no cóż…wyprzedzenie 2, 3 rywali na mecie ale to chyba marzenie ściętej głowy ;P Oby tylko dojechał jak już startuje;)

  3. Wydaje się, że zwalnia się w miejsce w SAG do końca roku, więc dobry, ale naprawdę dobry rezultat, mógłby akurat teraz się przydać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 1,269 sek