Home / Moto2 / Moto3 / Biesiekirski skupiał się na ustawieniach i oponach na wyścig

Biesiekirski skupiał się na ustawieniach i oponach na wyścig

19-letni Piotr Biesiekirski zakończył piątkowe treningi przed Grand Prix Aragonii, trzynastą rundą motocyklowych mistrzostw świata Moto2, odpowiednio na 31. i 32. pozycji, popołudniu poprawiając swój poranny czas okrążenia aż o 1,4 sekundy. 

Jedyny Polak w stawce rozpoczął dziewiąty weekend w motocyklowych mistrzostwach świata w swojej karierze pokonując 13 okrążeń podczas porannej sesji treningowej, którą zakończył na 31. miejscu, 3,7 sekundy za liderem.

Popołudniu jeden z najmłodszych zawodników MŚ Moto2 podkręcił tempo, poprawiając swój najlepszy czas na torze Motorland Aragon aż o 1,4 sekundy i kończąc drugą sesję tylko 2,6 sekundy za liderem, choć na ostatniej, 32. pozycji.

W sobotę zawodników czeka trzecia sesja treningowa, a następnie kwalifikacje. Niedzielny wyścig rozpocznie się o godzinie 12:20. Bezpośrednia relacja z wyścigu na antenie Polsatu Sport News, a ze wszystkich sesji na platformach polsatgo.pl/live oraz polsatsport.pl.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To był bardzo pracowity i udany dzień – powiedział Piotr Biesiekirski, reprezentujący barwy zespołu Pertamina Mandalika SAG Euvic. – Cieszy mnie przede wszystkim to, że miałem dobre tempo już od pierwszego okrążenia w porannym treningu, choć na motocyklu w specyfikacji MŚ Moto2 nie siedziałem od trzech miesięcy. Pierwszą sesję spędziliśmy pracując nad ustawieniami, które poprawią zachowanie tyłu. Wiedziałem, że mogę pojechać znacznie szybciej i tak też zrobiłem w drugiej sesji, urywając całkiem sporo, bo aż 1,4 sekundy. Póki co nie skupiamy się jednak na czasach, a sprawdzaniu ustawień i opon pod kątem wyścigu, ale jutro oczywiście założymy miękką mieszankę opon na kwalifikacje i powalczymy także o pozycję na starcie”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,202 sek