Home / Moto2 / Moto3 / Filip Salac zmienia zespół w Moto3. Alberto Surra nowy w Snipers Team

Filip Salac zmienia zespół w Moto3. Alberto Surra nowy w Snipers Team

Zespół Snipers Team poinformował, że za porozumieniem stron rozwiązano umowę z Filipem Salacem – czeskim zawodnikiem, który niedawno zdobył swoje pierwsze podium w grand prix. W jego miejsce, obok Andrei Migno, zakontraktowano drugiego Włocha, Alberto Surrę. Salac będzie się ścigał w ekipie Pruestel GP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Surra pojedzie już w ten weekend w TT Assen. Młody zawodnik zadebiutował z dziką kartą w GP Włoch, nie kończąc jednak tego wyścigu. Jest również członkiem VR46 Racing Academy Valentino Rossiego.

Co do Salaca, to zdobył on ostatnio w GP Niemiec swoje pierwsze w karierze pole position. Z 35 punktami zajmuje 13. miejsce w klasyfikacji generalnej. Ustępuje jednak partnerowi zespołowemu, Andrei Migno. Czech nie znika ze stawki: będzie kontynuował starty w zespole Pruestel GP, w miejscu które niestety zostało zwolnione po tragicznej śmierci Jasona Dupasquiera.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

 1. Tak całkiem miejsca w Moto3 to nie stracił.
  Los sprawił, że otworzyło się miejsce w zespole który dobrze znał, to skorzystał.

 2. Dla lepszego zrozumienia – Filip Salac postanowił przejść do ekipy Pruestel GP, w której ścigał się jego przyjaciel – JA50N.

 3. Matko! Już się przestraszyłem że wywalili go z padoku na zawsze…
  Oby w nowym zespole częściej pojawiał się na podium!
  Powodzenia Filip i podtrzymuj pamięć Jasona samymi dobrymi wynikami w tej ekipie :)

 4. Nie stracil miejsca a z niego zrezygnował po wcześniejszym zakontraktowaniu.
  Co za kilkbajtowy tytuł wprowadzajacy celowo w bład ….

  • Nie celowo – poprawiłem. W momencie pisania nie widziałem info o zmianie zespołu, a że Salac nie zdobył punktu od dwóch rund, to dodałem 2 do 2 i pierwsze skojarzenie to utrata miejsca.

 5. Snipers są jakoś powiązani z VR46? :) teraz Vale w ich barwach będzie miał dwóch zawodników

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 0,601 sek