Home / Moto2 / Moto3 / Filip Salac zmienia zespół w Moto3. Alberto Surra nowy w Snipers Team

Filip Salac zmienia zespół w Moto3. Alberto Surra nowy w Snipers Team

Zespół Snipers Team poinformował, że za porozumieniem stron rozwiązano umowę z Filipem Salacem – czeskim zawodnikiem, który niedawno zdobył swoje pierwsze podium w grand prix. W jego miejsce, obok Andrei Migno, zakontraktowano drugiego Włocha, Alberto Surrę. Salac będzie się ścigał w ekipie Pruestel GP.

Surra pojedzie już w ten weekend w TT Assen. Młody zawodnik zadebiutował z dziką kartą w GP Włoch, nie kończąc jednak tego wyścigu. Jest również członkiem VR46 Racing Academy Valentino Rossiego.

Co do Salaca, to zdobył on ostatnio w GP Niemiec swoje pierwsze w karierze pole position. Z 35 punktami zajmuje 13. miejsce w klasyfikacji generalnej. Ustępuje jednak partnerowi zespołowemu, Andrei Migno. Czech nie znika ze stawki: będzie kontynuował starty w zespole Pruestel GP, w miejscu które niestety zostało zwolnione po tragicznej śmierci Jasona Dupasquiera.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.