Home / Slider / John McGuinness będzie reprezentował Nortona w Isle of Man TT

John McGuinness będzie reprezentował Nortona w Isle of Man TT

23-krotny zwycięzca z Wyspy Man – John McGuinness – podpisał umowę z zespołem fabrycznym Nortona i w wyścigach Superbike oraz Senior TT będzie jeździł na motocyklu brytyjskiej marki. Utworzy więc duet z mistrzem British Superbike z roku 2015 – Joshem Brookesem. Obaj otrzymają flagowy produkt Nortona – model SG7.

Po raz ostatnio McGuinness wygrał wyścig w Isle of Man TT w 2015 roku, wciąż do niego należy rekord jednego okrążenia. W 2016 roku udało mu się stanąć na podium w wyścigach Superbike oraz Senior TT. Opuścił jednak zeszłoroczną edycję ze względu na poważną kontuzję, odniesioną w innym wyścigu – North West 200. Wciąż jeszcze odczuwa jej skutki, mimo, że upłynął niemal cały rok. Na zmagania na Wyspie Man ma być jednak w pełni sił. Isle of Man TT ma być jego debiutem na Nortonie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W historii Isle of Man TT McGuinness wciąż jest drugi w ilości zwycięstw i ustępuje tylko tragicznie zmarłemu Joey’owi Dunlopowi. Karierę drogową rozpoczynał w 1996 roku, a więc minęło już ponad 20 lat. Na Wyspie Man na podium stawał już 46 razy, na 78 wyścigów, które ukończył.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Niesamowite wrażenie robią te motocykle i ich brzmienie to coś pięknego. Trzymam kciuk za Mcguinessa i Brookesa – w ostatnim TT zespołowo chłopaki z Nortona najlepiej się zaprezentowali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 1,382 sek