Home / Moto2 / Moto3 / Tech3 idzie w ślad za KTM i odchodzi z Moto2!

Tech3 idzie w ślad za KTM i odchodzi z Moto2!


Prywatny zespół Tech3 ogłosił, że podobnie jak fabryka KTM, zakończy starty w Moto2 z końcem sezonu 2019. Przejdzie za to do Moto3, gdzie do tej pory nie miał okazji wystawiać maszyn.

KTM w Austrii ogłosił, że kończy ze swoim motocyklem Moto2 i skupi się na królewskiej klasie. Wciąż jednak, będzie produkować maszyny Moto3, jednak będą one nosić nazwę Husqvarna. To właśnie z KTM będzie w Moto3 dalej współpracować Tech3. Wystawi dwa motocykle.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tech3 dołączyło do Moto2 w 2010 roku, tuż po utworzeniu klasy pojemnościowej 600ccm. Wystawiało i rozwijało własny motocykl Mistral 610, będąc miłą odmianą od konkurencji, która poza Speed Upem, korzystała w całości albo z Kalexów, albo właśnie z KTM. Gdy KTM i Tech3 związały się w MotoGP, współpraca nawiązana została też w Moto2. W ekipie Tech3 w 2019 roku jeżdżą Marco Bezzecchi i Phillipp Oettl. KTM jednak słabo radzi sobie w tej klasie po debiucie silnika Triumpha. Tech3 także Bezzecchi ma tylko 10 punktów, a Oettl – żadnego.

Mimo ważnego kontraktu jasne jest więc, że ci dwaj zawodnicy nie będą jeździć w Tech3 w Moto2 w przyszłym roku. Tak samo jak Hafizh Syahrin, któremu zespół zaoferował miejsce po jego utracie w MotoGP.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

  1. Szkoda że KTM odchodzi. W chwili gdy jedynie 3 ekipy będą mieć swoje podwozia, a reszta Kalexy to trochę mi się marzy żeby nieco więcej zespołów skorzystało ze Speed Upa, NTSa czy fejk-Agusty.
    A w chwili obecnej to lepiej dać wszystkim jednakowy motocykl i zlikwidować klasyfikację producentów.

  2. A żadny żespoł nie ma sutera

  3. Jak myślicie ile w 2020 zawodników będzie liczyć
    Sobie kategoria Moto2? Ja myślą że 26, ale obym się mylił

  4. Nie ogarniam tej strategii trochę, wychowają sobie w Moto3 i przepadną w Moto2. Tak to była jakaś ciągłość zachowana, skoro udało się Smitha awansować z Moto2 do MotoGP :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 0,678 sek