Home / MotoGP / Od 2018 roku obowiązkowe kombinezony z poduszką powietrzną w MotoGP

Od 2018 roku obowiązkowe kombinezony z poduszką powietrzną w MotoGP

dainese

Komisja Grand Prix po ostatniej rundzie w Japonii, poinformowała, że od 2018 roku wszyscy zawodnicy startujący w wyścigach będą musieli używać kombinezonów skórzanych wyposażonych w system poduszek powietrznych. Ma to na celu zmniejszenie i wykluczenie urazów barku czy też obojczyka – co miało przykre zdarzenie na Motegi u Daniego Pedrosy – oraz ogólną poprawę bezpieczeństwa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Przykładowy system poduszek powietrznych w obecnych czasach jest umieszczony w kombinezonie i to pod nim jest aktywowany. System jest wyposażony w dwa pojemniki z azotem. Technologia która jest odpowiedzialna za działanie orientuje się w 8 milisekund, że kierowca spadł z motocykla, napełnia poduszki w 50 milisekund i utrzymuje pełne „napompowanie” przez 5 sekund.  Po 25 sekundach powietrze całkowicie schodzi i zawodnik może kontynuować jazdę z jeszcze „jednym życiem” ponieważ całkowicie sprawny, nieużyty kombinezon z tym gadgetem jest gotowy na dwa uruchomienia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: gpxtra.com

AUTOR: Kuba Owsianowski

komentarzy 10

  1. Coś takiego stosują już Alpinestars i Dainese. Dainese sprzedaje swój system poduszek powietrznych innym producentom np. Furygan w kombinezonie Sama Lowesa, co jest później oznaczone na kombinezonach wyhaftowanym napisem D-Air.
    Poprawia to bezpieczeństwo zawodników, nie ograniczając ich ruchomości. Jak najbardziej na +!
    Mam nadzieję, że nie pojawi się jakiś ignorant, który patrząc na powyższe zdjęcie, które nadaje wyrazistości, i pomyśli że trzeba będzie składać te poduszki albo je odrywać zaśmiecając przy tym tor. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  2. Dani Pedrosa jeździ w kombinezonie astars który poduszkę powietrzna ma. Jak widać , nawet takie rozwiązanie może nie uratować zawodników przed kontuzja.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
78 zapytań w 0,916 sek