Home / Slider / Aprilia chce wrócić do WSBK! Laverty powróci?

Aprilia chce wrócić do WSBK! Laverty powróci?

Aprilia

Aprilia, która po zdobyciu trzech tytułów mistrzowskich w World Superbike w latach 2010, 2012 i 2014 skupiła swoje wysiłki na królewskiej klasie MotoGP, może oficjalnie powrócić do produkcyjnych mistrzostw w sezonie 2017. Pomysł ten powstał, gdy włoski producent zobaczył, jak niemal bez żadnego wsparcia dobrze radzi sobie zespół Ioda Racing i jeżdżący dla niego debiutant Lorenzo Savadori.

Romano Albesiano – dyrektor techniczny Aprilia Racing – przyznał, że „fabryka” jest zainteresowana podjęciem współpracy z zespołem Milwaukee, należącym do Shauna Muira. Zespół SMR wygrywał British Superbike w latach 2011 i 2015 z odpowiednio Tommym Hillem i Joshem Brookesem. Obecnie w Milwaukee na motocyklach BMW startują właśnie Brookes i Karel Abraham.

„Mieliśmy kilka rozmów z Shaunem, którego spotkałem w Misano i wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. To wielki profesjonalista.” – powiedział Albesiano. „Motocykl RSV4, który ściga się w tej chwili, to dokładnie ta sama maszyna co rok temu. Zero rozwoju. Nie mieliśmy możliwości poprawienia motocykla, ponieważ umowę z zespołem Ioda podpisaliśmy na tydzień przed startem sezonu.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Ale jeśli zdefiniujemy plan odpowiednio wcześnie, możemy odpowiednio zająć się rozwojem pod kątem przyszłego roku dla Shauna i być może także dla Iody.” – dodał, wyjaśniając, że Aprilia skoncentrowałaby się na stronie technicznej, a SMR na prowadzeniu zespołu.

Faworyt do objęcia posady? Eugene Laverty, który bardzo solidnie zbiera punkty w MotoGP mimo wiekowego motocykla Ducati. Irlandczyk zajmuje dziesiąte miejsce i wyprzedza takich zawodników jak Aleix Espargaro, Cal Crutchlow czy Bradley Smith.

„Z pewnością Eugene to bardzo dobry zawodnik i w przeszłości z Aprilią szło mu świetnie. Ale będzie to wybór po stronie zespołu, nie nasz.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: sdnowy

Fan sportów motorowych każdego rodzaju – w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Jestem jak najbardziej za, może będzie trochę ciekawiej, jak Aprillia wróci do WSBK, a gdyby jeszcze Laverty tam jeździł to ze wsparciem fabrycznym, znów zrobiło by się bardziej interesująco.

    • Popieram. To ciekawa wiadomość i mam nadzieję, że od słów przejdą do czynów. Może jeszcze Bautista dołączy razem z nimi do WSBK? Byłoby ciekawie.

      • Wolałbym zobaczyć tam Marco Melandriego. Lub w Yamasze bo Lowes jakoś kiepsko sobie radzi i popełnia masę błędów np jedzie sobie 3-4 a za chwile jest 9 i tak co drugi wyścig

      • @kami007 – Myślę, że Melandri po swoim włoskim strajku w Aprilli jest już lekko spalony, choć niezbyt ładne było zmuszanie go do jazdy w MotoGP, nie wiem, czy w grę wchodziły tam jakieś kontrakty, że był tak strasznie umęczony, jeżdżąc w królewskiej klasie i blokując miejsce dla kogoś bardziej ambitnego?

  2. Świetna wiadomość. Nudzi juź ta hegemonia Zielonych. Mam nadzieję, że Yamaha za rok będzie bardziej konkurencyjna.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
82 zapytań w 0,870 sek