Home / WSBK / Josh Hook w Grillini Team

Josh Hook w Grillini Team

Hook

Joshua Hook w sezonie 2016 będzie kierowcą ekipy Grillini startującej w World Superbike.

22-letni Australijczyk uważany jest za spory talent w swoim kraju. W 2011 roku wywalczył mistrzostwo w australijskiej klasie 125 cc. Następnie ścigał się w tamtejszych Superbikach i Supersportach.

Hook ma na swoim koncie również kilka startów w Mistrzostwach Świata. W 2010 i 2011 roku dostał szanse startu z dziką kartą na torze Phillip Island. Ukończył oba wyścigi, ale nie udało mu się zdobyć żadnych punktów. W zakończonym sezonie zadebiutował w klasie Moto2. W ostatnich czterech wyścigach zastąpił kontuzjowanego Dominique’a Aegertera. Najlepszy wynik uzyskał w Australii, gdzie zajął 20. miejsce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Drugim kierowcą w ekipie Grillini będzie wcześniej potwierdzony Dominic Schmitter. Szwajcar podobnie jak Australijczyk będzie tegorocznym debiutantem w stawce zawodników Superbike. Schmitter ubiegłoroczny sezon spędził w klasie Supersport, gdzie uzbierał 46. punktów. W klasyfikacji generalnej zajął 14. pozycję. Najlepszy wynik uzyskał w Aragonii, gdzie był 8.

Źródło: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
19 zapytań w 0,742 sek