Home / Inne / Dramat w wyścigu Asia Talent Cup. Nie żyje Afridza Munandar

Dramat w wyścigu Asia Talent Cup. Nie żyje Afridza Munandar

Podczas wyścigu juniorskiej serii Idemitsu Asia Talent Cup, który odbywał się tuż po kwalifikacjach kategorii MotoGP doszło do tragedii. W dziesiątym zakręcie na pierwszym okrążeniu wywrócił się Afridza Munandar. Wyścig natychmiastowo został przerwany czerwoną flagą. Zawodnik otrzymał pomoc przedmedyczną a następnie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Kuala Lumpur. Pomimo starań lekarzy 20-sto letni zawodnik zmarł z powodu obniesionych obrażeń.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Munandar był czołowym zawodnikiem Asia Talent Cup w tym sezonie. W dziesięciu wyścigach udało mu się po dwa razy stanąć na każdym ze stopni podium. Przed ostatnią rundą, która ma miejsce w ten weekend zajmował trzecie miejsce w tabeli i miał szansę walczyć o mistrzostwo. Decyzją zawodników jutrzejszy drugi wyścig się odbędzie a cały padok uczci pamięć Indonezyjczyka minutą ciszy.

AUTOR: Aleksander Bala

Wyścigi motocyklowe zacząłem śledzić pod koniec sezonu 2014. Szybko stały się one moją największą pasją i już niedługo później, zacząłem o nich pisać. Lubię zdobywać wiedzę i dzielić się nią w aspektach takich jak: mentalność zawodników oraz przebieg ich kariery, rozwój technologii używanej w motocyklach, poszukiwania młodych talentów czy najciekawsze wydarzenia z przeszłości. Kontakt: [email protected]

komentarze 3

  1. spoczywaj w pokoju [*]

  2. Biedny chłopak… Dzisiaj Sepang rozdaje smutne karty.

    Szkoda, że w czasie takiej tragedii, na innych wątkach wiwatują na część upadku Marqueza, która miała miejsce dosłownie chwilę przed tym wypadkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 0,533 sek