Home / Inne / Pasiuk i Pawelec na podium w Starym Kisielinie

Pasiuk i Pawelec na podium w Starym Kisielinie


Mateusz Pasiuk i Oleg Pawelec zakończyli pierwszą rundę motocyklowego Pucharu Polski Pit Bike SM na podium najmocniejszej klasy SuperPit. Pechowe wyścigi na torze w Starym Kisielinie ma za sobą trzeci z reprezentantów Wójcik Racing Junior Teamu, zdecydowanie najszybszy przez cały weekend Milan Pawelec.

To właśnie 13-letni Milan wygrał kwalifikacje, a następnie prowadził w obu wyścigach niemal do samej mety i to ze sporą, kilkusekundową przewagą. Niestety w pierwszym wyścigu zwycięstwa pozbawiła go awaria silnika, zaś w drugim kolizja z dublowanym zawodnikiem na ostatnich metrach, po której z wygraną rozminął się o mniej niż jedną dziesiątą sekundy.

Świetną jazdą popisał się z także 13-letni Mateusz Pasiuk, który ukończył sobotnie wyścigi odpowiednio na drugim i trzecim miejscu, dzięki czemu jest drugi nie tylko w klasyfikacji zawodów, ale także w klasyfikacji generalnej sezonu.

Bardzo dobre tempo w Starym Kisielinie pokazał również Oleg Pawelec, który w obu wyścigach jechał początkowo na drugiej pozycji, tuż za młodszym bratem, ale po wywrotkach musiał widowiskowo przebijać się w stronę czołówki. Pierwszy wyścig 14-latek ukończył na trzecim, zaś drugi na czwartym miejscu, dzięki czemu stanął na trzecim stopniu podium całych zawodów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Młodzi reprezentaci Wójcik Racing Junior Teamu prosto ze Starego Kisielina ruszają do Hiszpanii, gdzie w ostatni weekend sierpnia wystartują w Jerez de la Frontera w wyścigach trzeciej rundy międzynarodowej serii European Talent Cup, uważanej za przedsionek mistrzostw świata MotoGP.

„Dobrze było wrócić do walki w Pucharze Polski Pit Bike SM po naszych pierwszych startach w European Talent Cupie – mówi manager zespołu Tomasz Pasiuk. – Niestety, mimo świetnego tempa, nie do końca byliśmy w stanie pokazać nasz potencjał. Milan stracił szansę na komplet zwycięstw absolutnie nie z własnej winy, podczas gdy Oleg także mógł finiszować jeszcze wyżej, ale takie są uroki tego sportu. Cieszy nas za to świetny wynik Mateusza, a przede wszystkim bardzo dobre tempo całej trójki w nowej dla nas klasie i w bardzo mocnej stawce. Teraz skupiamy się już na powrocie na motocykle ETC i wkrótce ruszamy do Jerez.”

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilach www.facebook.com/wojcikracingjuniorteam i www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Mam pytanie, kto wygrał obydwa wyścigi w klasie super pit? Czasem nie Daniel Blin? WARTO podać taką informację, wtedy artykul można nazwać artykulem, a nie reklamą

    • Jest to informacja prasowa zespołu Pawelca, i jest to wyraźnie podpisane, a nie innego zawodnika, i on decyduje co się w nim znajdzie. Jeśli jakiś zespół robi wokół siebie szum medialny to dlaczego go za to krytykować? Może lepiej pomyśleć, co jest nie tak w tym zespole, który tego szumu nie robi, a może zwyczajnie nie chce robić?
      P.S. Relacja od organizatorów z dokładnymi wynikami została właśnie opublikowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,364 sek