Home / Inne / Piotr Biesiekirski celuje w pierwszą piątkę w Jerez w CEV Moto2

Piotr Biesiekirski celuje w pierwszą piątkę w Jerez w CEV Moto2

18-letni Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższy weekend w dwóch wyścigach trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw Europy klasy Moto2, które odbędą się na torze MotoGP w hiszpańskim Jerez de la Frontera. Jedyny Polak w stawce liczy na kolejne finisze w pierwszej piątce.

Po świetnym początku sezonu i odpowiednio piątym oraz szóstym miejscu w wyścigach pierwszej i drugiej rundy sezonu na portugalskich torach w Estoril i Portimao, jedyny Polak w stawce zajmuje w klasyfikacji generalnej wysokie, siódme miejsce.

W najbliższy weekend motocyklistę ekipy Euvic Stylobike Good Racing czekają dwa wyścigi, w sobotę o 12:00 i niedzielę o 13:00. Polak dobrze zna już tor imienia Angela Nieto w Jerez de la Frontera, gdzie w lipcu odbyły się dwie rundy MotoGP i mistrzostw świata Moto2.

Dwa lata temu do ostatnich metrów walczył tam w swoim debiutanckim sezonie w ME Moto2 o wysokie, dziewiąte miejsce, a w poprzednim sezonie finiszował na jedenastej pozycji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Osiemnastolatek, który w czerwcu miał zadebiutować w MŚ Moto2 podczas Grand Prix Katalonii, ma za sobą ponad sześciotygodniową, „wakacyjną” przerwę po ostatnich wyścigach mistrzostw Europy. W jej trakcie testował w Barcelonie motocykl Moto2 w specyfikacji mistrzostw świata.

„To była bardzo ciekawa przerwa wakacyjna, podczas której m.in. przetestowałem motocykl z mistrzostw świata, ale teraz nie mogę już doczekać się powrotu do walki – mówi Piotr Biesiekirski. – Tor w Jerez jest jednym z moich ulubionych, dlatego choć jest także wymagającym obiektem, liczę na kolejny udany weekend. Cieszę się z siódmego miejsca w klasyfikacji generalnej, bo jest potwierdzeniem tego, że zrobiliśmy w tym roku kolejne postępy, ale tak naprawdę pozycja w tabeli to dla mnie drugorzędna kwestia. Najważniejsza jest regularna walka w wyścigach o miejsca w pierwszej piątce i próba zbliżenia się do podium.”

Wyścigi w Jerez będzie można oglądać na żywo i z otworzenia na oficjalnym kanale serii na platformie YouTube.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

 

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
113 zapytań w 0,377 sek