Home / Inne / Start Polaków z LRP w Bol d’Or pod znakiem zapytania 

Start Polaków z LRP w Bol d’Or pod znakiem zapytania 

Start polskiego zespołu LRP Poland w trzeciej rundzie motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC, 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or na francuskim torze Paul Ricard, stanął pod dużym znakiem zapytania z powodu całkowitego zniszczenia motocykla. 

Ekipa Bartłomieja Lewandowskiego była w stanie nie tylko wystartować, ale i ukończyć na punktowanym, jedenastym miejscu, ostatni wyścig FIM EWC w portugalskim Estoril, choć jeszcze tuż przed startem wydawało się to praktycznie niemożliwe.

Bezpośrednio przed rundą kontuzje wyeliminowały z rywalizacji Lewandowskiego oraz Kamila Krzemienia, z kolei podczas kwalifikacji groźnemu wypadkowi uległ Dominik Vincon. W efekcie on także nie mógł stanąć do walki z powodu złamania ręki i obojczyka, podczas gdy zespołowe BMW S1000RR uległo niemal całkowitemu zniszczeniu.

Polska ekipa ustawiła się jednak na starcie korzystając z zapasowego motocykla oraz rezerwowego składu, ale trzy wywrotki w drodze po jedenaste miejsce poważnie uszkodziły także drugą maszynę, która wymaga kompleksowej naprawy elektroniki.

Choć cała trójka etatowych zawodników powinna wrócić do zdrowia do czasu wrześniowego wyścigu Bol d’Or, to jednak teraz pod największym znakiem zapytania stoi odbudowanie na czas obu motocykli.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„W Portugalii dokonaliśmy niemożliwego, ale miało to swoją cenę i to sporą – mówi szef i zawodnik zespołu, Bartłomiej Lewandowski. – W naszym głównym motocyklu wymienić trzeba niemal wszystko; ramę, wahacz, zawieszenie itd. Większość z tych podzespołów to praktycznie prototypowe, jednostkowe egzemplarze przygotowane na specjalne zamówienie. Wstępne koszty oszacowaliśmy na ponad 150 tysięcy euro, ale nie tylko budżet jest problemem, a również czas. Proces produkcji wielu wyścigowych podzespołów jest bardzo czasochłonny, a teraz jeszcze dodatkowo spowolniony przez sytuację na świecie. Podobnie jak tuż przed wyścigiem w Portugalii, przed Bol d’Or znów stajemy więc przed zadaniem niemal niemożliwym do wykonania. Wierzę, że znów damy radę, ale nie będzie to łatwe”.

Już za trzy tygodnie zawodników FIM EWC czekają na torze Paul Ricard oficjalne testy przed wyścigiem Bol d’Or. Proces naprawy i odbudowy motocykla ekipa LRP Poland udokumentowała w najnowszym odcinku swojego vloga, który można obejrzeć na YouTubie, pod adresem https://youtu.be/097fRcD3lC0 .

* * *

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,133 sek