Home / Moto2 / Moto3 / Zespół Dupasquiera i Tom Luthi wycofują się z GP Włoch

Zespół Dupasquiera i Tom Luthi wycofują się z GP Włoch

Zespół PruestelGP, w którym startuje Jason Dupasquier, nie weźmie udziału w niedzielnym GP Włoch. Zawodnik ten trafił do szpitala po poważnym wypadku w kwalifikacjach Moto3. Dupasquier wciąż walczy o życie w szpitalu.

W wyścigu nie pojedzie zatem również drugi zawodnik tej ekipy, Ryusel Yamanaka, który zajął 25. miejsce w kwalifikacjach do GP Włoch. W rundzie na Mugello nie zobaczymy również jego rodaka – Toma Luthi startującego w Moto2, który przebywa w szpitalu z rodziną Dupasquiera.

Kliknij, aby pominąć reklamy

19-letni zawodnik przewrócił się tuż przed jadącymi za nim Ayumu Sasakim i Jeremym Alcobą. Śmigłowcem został przetransporowany do szpitala, gdzie po ustabilizowaniu jego stanu stwierdzono, że ten wciąż jest bardzo poważny i zagrażający życiu.

Dupasquier miał być operowany w sobotę, ale lekarze czekali z zabiegiem. Szwajcar doznał wielu urazów – m.in. głowy, klatki piersiowej oraz jamy brzusznej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Szybkiego powrotu do zdrowia! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
182 zapytań w 0,564 sek