Home / Moto2 / Brytyjczycy podciągają statystyki po weekendzie w Austin

Brytyjczycy podciągają statystyki po weekendzie w Austin

Sam Lowes

Gdyby nie klasa królewska, można by nazwać GP Ameryk brytyjskim weekendem. Moto3 zdominował Danny Kent, a w Moto2 na najwyższym stopniu podium stanął Sam Lowes. Tym samym weekend w Teksasie przechodzi do historii również pod hasłem kilku brytyjskich rekordów.

Po raz ostatni podwójne brytyjskie zwycięstwo w różnych klasach można było oglądać w 1977 roku. Mick Grant wygrał wtedy w kategorii 250cc, a Mike Hailwood tryumfował w 500cc.

Danny Kent jest również pierwszym brytyjskim zawodnikiem od 1965 roku, który wygrał Grand Prix w USA. W przeszłości pierwsze miejsce w klasie “pięćsetek” wywalczył legendarny Mike Hailwood, a w 250cc po zwycięstwo sięgnął Phil Read.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dla 22-latka zwycięstwo w Teksasie jest pierwszym tak wysokim osiągnięciem od 2012 roku, kiedy to wygrał ostatni wyścig w kalendarzu mistrzostw w Walencji.

Kent jest także pierwszym Brytyjczykiem od 2009 roku, któremu zwycięstwo przyniosło prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W 2009 roku Bradley Smith objął prowadzenie w generalce po zwycięstwie na Mugello w kategorii 125cc.

Zwycięstwo Sama Lowesa było pierwszą wygraną zawodnika z Wielkiej Brytanii w Moto2  od czasów Scotta Reddinga, który to w 2013 roku wywalczył najwyższy stopień podium.

W zeszłym roku na deszczu zawodnik zespołu Speed Up, którego członkiem w tym roku jest Sam Lowes, wygrał po raz ostatni wyścig w Assen. Był nim Anthony West. W suchych warunkach ostatnio zespół ten tryumfował w 2012 roku na Mugello za sprawą Andrei Iannone.

Swoją drogą, Sam Lowes słynie także z innych rekordów… :)

Źródło: speedweek.com, fot.: speedupfactory.com

AUTOR: iwka

Fanka MotoGP i germanistka. Lubuje się w japońskich motocyklach, choć ślepa miłość podstępnie prowadzi ją do tych włoskich. Z portalem związana od 2015 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,451 sek