Home / MotoGP / Aprilia już oficjalnie jako fabryczny zespół od 2022 roku

Aprilia już oficjalnie jako fabryczny zespół od 2022 roku

Aprilia – jako ostatni producent w obecnej stawce – w końcu poinformowała oficjalnie, że dalej będzie startować w MotoGP, ale już wystawiając swój własny zespół fabryczny. Włoska marka wróciła do MotoGP w 2015 roku, jednak do tej pory współpracowała z ekipą zmarłego na początku tego roku Fausto Gresiniego. Teraz drogi tych dwóch podmiotów rozejdą się.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Aprilia podpisała nowe porozumienie z organizatorami MotoGP na starty na okres 2022 – 2026. Z kolei zespół Gresini Racing, który dalej prowadzić będzie rodzina zmarłego Fausto, ma ścigać się jako ekipa satelicka któregoś z producentów. Na razie nie ma jednak informacji jaka to będzie marka.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 14

  1. Brakuje już tylko Dovizioso

    • Pora na młodych. Osobiście liczę, że Dovizioso zrobi pożegnalny wyścig na Misano lub Mugello, a nie będzie wracał. Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. I miejmy nadzieję, że Vale już podjął jedyną słuszną decyzję.

  2. Szkoda ze zacząłem dopiero oglądać motogp u schyłku kierery vale😥 chciałbym bardzo żeby przed pójściem na emeryturę zaliczył jeszcze podium…

  3. Teraz tylko do potwierdzenia ekipy satelickie i prywatne i MotoGP do 2026 sezonu domknięte :) :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 0,482 sek