Home / MotoGP / Ciabatti komplementuje Petrucciego. Decyzja po dwóch kolejnych wyścigach?

Ciabatti komplementuje Petrucciego. Decyzja po dwóch kolejnych wyścigach?

Dyrektor sportowy Paolo Ciabatti przyznał, że podium Danilo Petrucciego na Le Mans było bardzo istotne dla zespołu Ducati. Zbliża się czas podejmowania decyzji odnośnie obsady drugiego motocykla w sezonie 2020. Do tej pory Petrucci nie był na „pole position” do tego miejsca, ale równa jazda może to zmienić.

„Podium Danilo było bardzo ważne. Zrobił dokładnie to, o co prosiło go Ducati, którym jest dojeżdżanie z przodu, bez robienia czegoś szalonego. Po trzech pierwszych wyścigach wszyscy byli nieco podenerwowani, ale teraz on pokazuje progres.” – powiedział Ciabatti. „Danilo jest pod taką samą presją jak Miller, ponieważ obaj mają roczne kontrakty i rywalizują o ten sam cel. Jeden chce awansu, a drugi przedłużenia umowy. Zobaczymy jak przebiegną dwie kolejne rundy (Mugello i Barcelona), a potem przedyskutujemy sytuację i podejmiemy decyzję.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Chcemy mieć zbalansowany skład, gdzie partner zespołowy nie jest twoim głównym rywalem. Jesteśmy zadowoleni z naszych dwóch zawodników MotoGP i naprawdę podoba nam się relacja, jaka panuje między Andreą i Danilo. Wszystko to przekłada się na bardzo pozytywną atmosferę.” – dodał Ciabatti.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. „Zrobił dokładnie to, o co prosiło go Ducati, którym jest dojeżdżanie z przodu, bez robienia czegoś szalonego. ”

    „Chcemy mieć zbalansowany skład, gdzie partner zespołowy nie jest twoim głównym rywalem.”

    Nie no, po tych dwóch przykładach od razu przed oczami widzę Millera. Pasuje do tych wymagań jak ulał :D
    No chyba, że planują, Millera na lidera, a Doviego na na drugiego…

  2. Tu trzeba szukać zastępcę za Doviego, bo Dovi najwyżej co jest w stanie osiągnąć to drugie miejsce a patrząc na to jak jadą inni to w tym roku może być dopiero trzeci. Miller jest słabszy od Petruca więc zakontraktowanie go to strzał w kolanko.

  3. Oetrux raz że jest lepszy to jest Włochem. Jest grzeczny nie świruje wyniki coraz lepsze. Nie widzę sensu go wymieniać chyba że na 93

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
182 zapytań w 1,247 sek