Home / MotoGP / Guintoli zastąpi Joana Mira w GP Wielkiej Brytanii

Guintoli zastąpi Joana Mira w GP Wielkiej Brytanii

Suzuki ogłosiło, że Joan Mir opuści kolejny weekend grand prix – tym razem GP Wielkiej Brytanii. Hiszpański zawodnik zostanie zastąpiony przez Sylvaina Guintoliego, który jest testerem japońskiej marki i często startuje z dzikimi kartami.

Mistrz świata Moto3 z 2017 roku podczas testów w Brnie miał poważny wypadek przy dużej szybkości. Wypadł na pierwszym zakręcie, zaliczając high-side. Po kilku dniach pobytu w szpitalu, musiał opuścić już GP Austrii na Red Bull Ringu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Guintoli nie jeździł jeszcze motocyklem MotoGP na torze Silverstone, ale wygrywał tam w serii World Superbike. W tym roku Francuz zdobył punkty za 13. miejsce w Barcelonie, był też 20. w GP Czech.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. szkoda, coś poważnego ta kontuzja Mira?

  2. Będzie coś o KymiRingu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 0,570 sek