Home / Inne / Petrucci: Dakar to będzie wskoczenie w inny świat

Petrucci: Dakar to będzie wskoczenie w inny świat

Danilo Petrucci przyznał, że jego przeskoczenie z wyścigów torowych na rajdy cross-country będzie wejściem do innego świata. Przypomnijmy, że Włoch wystartuje w styczniowym Rajdzie Dakar.

Petrux rozpoczyna nowy etap kariery po tym, jak zabrakło dla niego miejsca w MotoGP na sezon 2022. Pozostanie związany z KTM i ekipą prywatną Tech3, ale już w rajdach terenowych. Już przed ostatnią rundą sezonu w Walencji trenował na piasku w Dubaju.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Nauczyć trzeba się właściwie wszystkiego, ponieważ to całkowicie inny świat. Myślę, że przez tydzień treningów zrobiłem większy dystans niż przez cały sezon na motocyklu MotoGP. Jestem w tym świecie zupełnie nowy, ale na szczęście mam nieco umiejętności jeśli chodzi o taką jazdę.” – powiedział zwycięzca dwóch wyścigów MotoGP.

„Nawigacja jest czymś, co trzeba poznać od podstaw, bo w MotoGP jeśli chodzi o miary odległości, to mówimy o metrach, czy też o milimetrach w motocyklu. Tu jest mowa o kilometrach. Nigdy nie wiesz do końca, co się aktualnie dzieje.” – dodał.

„Z tego powodu przejadę ten Dakar, a potem nieco posiedzimy z KTM i zdecydujemy jakie będą plany na kolejny rok. Zobaczymy czy ucieszy mnie taki rodzaj ścigania, czy też będę chciał spróbować czegoś innego.” – powiedział Danilo Petrucci.

Źródło: motorsport.com / KTM
Fot. @kinmarchinphoto

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Może to jest ten idealny moment, żebyśmy mogli tu na motogp.pl mieć fajna relacje z Rajdu Dakar. Taką dzień po dniu z wywiadami i innymi ciekawostkami. Może nawet z ligą typerów ??️

  2. Lubię Dakar, fajnie będzie zobaczyć w nim Danilo :) pewnie będzie to dla niego wyścig nauki i najważniejsze żeby ukończył. Może przetrze szlak dla innych zawodników z MotoGP, następny Dovi? :) ja jestem za.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 1,279 sek