Home / Slider / Jake Gagne ponownie wezwany przez Red Bull Hondę

Jake Gagne ponownie wezwany przez Red Bull Hondę

Na dosłownie trzy dni przed rozpoczęciem kolejnej rundy World Superbike – na torze Magny-Cours – zespół Red Bull Hondy zmuszony jest zastosować kolejne zastępstwo. Ekipa prowadzona przez zespół Ten Kate korzystała już w tym roku z pięciu różnych zawodników. Tym razem powróci do jednego z wcześniejszych: we Francji kontuzjowanego Stefana Bradla zastąpi Jake Gagne. Amerykanina, który ma na koncie mistrzostwo Red Bull Rookies Cup – widzieliśmy już na Laguna Seca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Bradl od lata ma wielkie problemy z kontuzjami: tym razem doznał urazu nadgarstka, przewracając się w Portugalii. Musiał przejść zabieg operacyjny i nie będzie w stanie wystartować na Magny-Cours. Jake Gagne nieźle spisał się w USA, w obu wyścigach zdobywając punkty, co jak na debiutanta, na takim motocyklu jak Honda, jest przyzwoitym wynikiem. Tor Laguna Seca świetnie znał z serii MotoAmerica.

Na pierwszym motocyklu zespołu pojedzie Takumi Takahashi. Co ciekawe, Honda nie zrezygnowała całkowicie z Davide Giugliano. Włoch odbywał ostatnio testy z Red Bull Hondą.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,395 sek