Home / Slider / Razgatlioglu w WSBK. Pucetti rezygnuje z Westa i Guintoliego

Razgatlioglu w WSBK. Pucetti rezygnuje z Westa i Guintoliego

Po walce do końca o tytuł mistrzowski w kategorii Superstock 1000, i końcowej drugiej pozycji w klasyfikacji, za rok w zespole Kawasaki Pucetti w World Superbike zobaczymy Topraka Razgatlioglu. 21-letni turecki zawodnik podpisał jednoroczny kontrakt i będzie jedynym motocyklistą w składzie tej ekipy w WSBK.

Mówiło się o dwóch motocyklach w sezonie 2018 i uznanych nazwiskach, a skończyło na debiutancie w WSBK. Pucetti nie będzie wystawiać drugiego zawodnika. W World Supersport dalej w składzie pozostanie zdrowiejący po kontuzji Kenan Sofuoglu, który w sobotę stracił mistrzowski tytuł, oraz Japończyk Hikari Okubo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Oznacza to, że ze składu ekipy odpadnie kilku zawodników, którzy bronili jego barw w tym roku. Nie będzie Anthony’ego Westa, który słabo radził sobie w WSBK, ale bardzo obiecująco w supersportach. Wydawało się, że do WSBK wróci Sylvain Guintoli, który pojechał w końcówce sezonu, ale również nie. No i w końcu, nie będzie dalszej współpracy z Randym Krummenacherem, który rozpoczynał sezon w WSBK, ale potem miał kontuzję, stąd tyle roszad w składzie.

Co na swój sportowy awans mówi sam Toprak Razgatlioglu? “Sezon 2017 był dla mnie bardzo pozytywnym rokiem. Przegrałem tytuł w STK1000, odnosząc kontuzję we Francji, zabrakło kilku punktów. Gdybym był na Magny Cours, prawdopodobnie łatwiej byłoby mi walczyć o mistrzostwo. Tak czy inaczej, jestem bardzo zadowolony, że za rok przechodzę do WSBK! Jeżdżę dla Pucetti już kilka lat i wiem, jacy profesjonaliści tu pracują.” – powiedział. “Mam pewność, że będę miał wszystko, aby uczyć się motocykla i że wkrótce będę w stanie walczyć o dobre wyniki.” Pierwsze testy już pod koniec listopada w Jerez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,352 sek