Home / WSS / Jules Cluzel opuszcza MV Agustę!

Jules Cluzel opuszcza MV Agustę!

Jules Cluzel

Trzykrotny wicemistrz świata World Supersport – Jules Cluzel – w sezonie 2017 będzie startować w zespole CIA Landlord Insurance Honda, prowadzonym przez PTR Simona Buckmastera. To duży cios dla MV Agusty, która dzięki szybkiemu Francuzowi mogła liczyć na regularne zwycięstwa.

Cluzel wraca w ten sposób pod skrzydła Hondy. Po długiej karierze w grand prix w klasach 125ccm, 250ccm i Moto2, zakończonej z jednym zwycięstwem, Francuz błyskawicznie odnalazł się na padoku WSS właśnie na Hondzie i już w pierwszym roku startów wygrał cztery wyścigi i został wicemistrzem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Potem zwerbowała go MV Agusta i znów udało się wygrać – trzykrotnie – i zdobyć wicemistrzostwo. W pechowym sezonie 2015 Cluzel też wygrał trzy razy i cztery razy był drugi, ale wystarczyło to jedynie do czwartej pozycji w generalce. W tym roku z kolei zawodnik włoskiej ekipy wygrał dwukrotnie, i po raz trzeci zdobył wicemistrzostwo.

W zespole CIA Landlord Insurance Honda będzie mieć dwóch partnerów zespołowych – Hikariego Okubo and Robina Mulhausera.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Dobra decyzja Cluzela. MV Agusta jest w stanie wygrywać wyścigi ale nie cały sezon. Brak jej niezawodności, co bardzo irytowało Julesa. Myślę, że jego miejsce może zająć Gino Rea.

  2. Jeśli Jacobsen jeszcze jest bez teamu, to MV Agusta powinna go wybrać na następstwo za Cluzela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,641 sek