Home / Gry / Gucio wraca na podium! Polak chwalony przez komentatorów.

Gucio wraca na podium! Polak chwalony przez komentatorów.

Na polu eSportowym Szkopek Team ma kolejne powody do radości. Ich podopieczny Mateusz Kapusta po świetnej jeździe wywalczył kolejne podium w wirtualnej lidze międzynarodowej eMotoGP.

Tor w Katalonii z pewnością długo zapadnie w pamięci Gucia. Nie tyle z powodu świetnego wyniku co z sytuacji w której w końcu nie został zabrany z toru na początku wyścigu. Mateusz na początek wywalczył wysokie czwarte pole startowe. Świetny start spod świateł i odrobina szczęścia przy składaniu się do pierwszej szykany pozwoliły mu na bezpośrednie złapanie się za czołówką. Już kilka zakrętów później przypuściła skuteczny atak na trzecią pozycję, a następnie razem z pierwszą dwójką rozpoczął ucieczkę od reszty stawki. Na dwa okrążenia przed końcem wyścigu zdołał jeszcze nawiązać krótką walkę o drugą pozycję, jednak musiał odpuścić z powodu niskiej ilości paliwa i przełączenia w wirtualnym motocyklu na mapy na „1”, która ogranicza zużycie ale także moc maszyny. Ostatecznie dowiózł do mety wyśmienite trzecie miejsce, odrabiając kolejne punkty, które stracił na starcie wraz z późniejszym dołączeniem do zmagań. Na uwagę zasługuje fakt, że polski gracz został pochwalony przez komentatorów za świetną jazdę pomimo mniejszej ilości czasu na trening, a także za waleczność i pewność w dokonywaniu ataków.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Gucio1846 (Szkopek Team): „To jest niesamowite. Już nie pamiętam kiedy ostatni raz udało mi się przetrwać pierwsze okrążenie wśród otaczających mnie rywali. W końcu mogłem normalnie powalczyć o podium, bez szalonej pogoni na granicy upadku. Za długo szarżowałem na mapie 3 i końcówkę musiałem odpuścić, żeby nie skończyć z DNF, ale i tak bardzo się cieszę, że udało się wywalczyć kolejne podium! Jestem bardzo zadowolony.”

Kolejna runda odbędzie się na torze Mugello – wyścigowej świątyni MotoGP. Trzymajcie kciuki za kolejny udany wyścig, ponownie z polską flagą na podium!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 1,235 sek