Home / Slider / WSS, Losail: Mahias wygrywa. Cortese nowym Mistrzem Świata!

WSS, Losail: Mahias wygrywa. Cortese nowym Mistrzem Świata!

Ostatni dramatyczny wyścig Mistrzostw Świata Supersport wygrał Francul Lucas Mahias. Sandro Cortese, który dojechał do mety jako drugi powiększył swoją przewagę punktową i został nowym Mistrzem Świata! Jego największy rywal Jules Cluzel przewrócił się na ostatnim okrążeniu o wypadł z wyścigu.

Z powodu ulewnego deszczu wyścig Worls Supersport został przesunięty z godz. 16:30 na 17:15 (naszego czasu). Finalnie wyścig rozpoczął się o 17:45, a dystans skrócono do dwunastu okrążeń.

Dzisiejszy wyścig należał do dwóch zawodników: Julesa Cluzela i Sandro Cortese. Przed wyścigiem różnica punktowa miedzy nimi wynosiła tylko 5 punktów. Francuz wygrał w tym sezonie więcej wyścigów i w przypadku jego wygranej i remisu punktowego zostałby na pewno nowym Mistrzem Świata. Zapach adrenaliny i wysokooktanowej benzyny był wyraźnie odczuwalny, a atmosfera rozgrzała się do czerwoności. Niemiec i Francuz wystartowali z kolejno 2 i 3 pola startowego.

Okrążenie za okrążeniem Cluzel i Cortese zaciekle walczyli o zwycięstwo i tym samym o tytuł mistrzowski. Jednak powiedzenie „gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta” znalazło właśnie w tym wyścigu swoje idealne odzwierciedlenie. Walczących ze sobą rywali pogodził Lucas Mahias, który tak jak przed rokiem wygrał ostatnie w sezonie katarskie zmagania.

Sandro Cortese przeciął linię mety jako drugi. 28-latek z Ochsenhausen po raz drugi w swojej karierze został Mistrzem Świata. Jest też drugim zdobywcą tytułu WSS z Niemiec. Pierwszym Niemcem, który tego dokonał był Jörg Teuchert w 2000 r.

Jules Cluzel walczył dzielnie i jak zły bił się o koronę. Niestety upragniony tytuł wyślizgnął mu się z rąk. Gdy jego rodak Lucas Mahias objął prowadzenie, a jego szanse na tytuł zmalały, Julesowi zaczynały puszczać nerwy. Skończyło się to fatalnie! Cluzel zaliczył uślizg tylnego koła i wypadł z toru na kilka zakrętów przed metą. Szybko podniósł motocykl i ruszył w pogoń, ale po chwili doświadczył nieprzyjemnie wyglądającej wysiadki i definitywnie zakończył zmagania. Bardzo wymowne było to, że po drugim upadku Francuz zdjął swoje buty.

Trzecie miejsce padło łupem Federico Caricasulo, zespołowego kolegi Lucasa Mahiasa.

Dobry występ zaliczył Thomas Gradinger z Austrii. Reprezentant zespołu NRT Yamaha dojechał do mety na czwartym miejscu. Randy Krummenacher zameldował się jako piąty.

Objawieniem dzisiejszego wyścigu był Corentin Perolari z Francji. 20-latek na początku włączył się jak równy z równym w walkę o zwycięstwo, ale mając mniejsze doświadczenie zakończył zmagania na świetnym szóstym miejscu. Ten chłopak na pewno zaskoczy nas w przyszłości!

Najlepszym zawodnikiem Kawasaki był dziś Hector Barbera z zespołu Manuela Peccettiego. Hiszpan zajął siódme miejsce w wyścigu.

Raffaele de Rosa musiał startować z alei serwisowej, ponieważ w jego MV Aguście F3 konieczne było użycie dodatkowego silnika. Włoch mimo to dojechał na solidnym ósmym miejscu.

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.