Home / Inne / Nowe wyzwanie podczas węgierskiej rundy BMW M Cup

Nowe wyzwanie podczas węgierskiej rundy BMW M Cup

Już w najbliższy weekend motocykliści pucharu BMW M Cup wystartują w wyścigach drugiej rundy sezonu, które odbędą się na węgierskim torze Pannonia-Ring. Do walki w mistrzostwach Europy Alpe Adria staną tam także zawodnicy zespołu BMW Sikora M Motorsport, w tym Ireneusz Sikora i zaledwie 16-letni Milan Pawelec.  

W maju Pawelec zaskoczył wszystkich, gdy podczas swojej pierwszej wizyty na słowackim Slovakiaringu do ostatnich metrów w walczył o zwycięstwo w inauguracyjnej rundzie mistrzostw Europy.

Przed startem sezonu motocyklista z Nowego Tomyśla jeździł już po węgierskim Pannonia-Ringu swoim BMW S 1000 RR, dlatego w najbliższy weekend będzie chciał ponownie walczyć w czołówce klasy Superstock 1000. Na udany weekend w klasie Superbike liczy z kolei zawodnik i szef zespołu, czterokrotny mistrz Polski tej kategorii, Ireneusz Sikora.

Na technicznym i wymagającym Pannonia-Ringu do walki staną także motocykliści BMW M Cup, do których dołączą również nowi rywale. Po opuszczeniu pierwszej rundy sezon z opóźnieniem rozpocznie m.in. Daniel Wachowski, który wygrał pierwszą edycję pucharu i w tym sezonie awansuje do klasy Pro.

„Jestem pod wrażeniem niesamowitego tempa, jakie moi koledzy narzucili podczas pierwszej rundy – mówi zawodnik z Jasła. – Stawka jest w tym roku bardzo mocna, dlatego tym bardziej nie mogę się doczekać najbliższego weekendu. Jestem pewien, że na Węgrzech padną kolejne rekordy”.

Po dwóch zwycięstwach w wyścigach pierwszej rundy w Poznaniu, w klasyfikacji generalnej klasy Pro prowadzi pochodzący ze Śląska Paweł Sobczyk, z kolei w kategorii Cup liderem jest Sylwester Byczkowski.

„Pannonia-Ring to bardzo wymagający tor, na którym prowadzenie motocykla i technika jazdy są zdecydowanie ważniejsze niż moc, dlatego czeka nas ciekawy, ale też pracowity weekend” – dodaje gdańszczanin, który razem z kilkoma innymi zawodnikami przygotowywał się do zawodów na innym węgierskim torze, znanym z Formuły 1 Hungaroringu.

Gościnnie w drugiej rundzie BMW M Cup wystartuje na Węgrzech Oleg Pawelec, który w maju w barwach BMW Sikora M Motorsport zdominował pierwszą rundę mistrzostw Polski klasy Superstock 1000, sięgając po pole position i ze sporą przewagą wygrywając oba wyścigi.

Podobnie jak podczas pierwszej rundy, także i tym razem zawodników czeka sesja kwalifikacyjna oraz dwa wyścigi; sobotni i niedzielny. Najnowsze informacje, wyniki i zdjęcia z Węgier znaleźć będzie można pod adresem www.facebook.com/bmwmcup .

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Po gościnnym starcie w BMW M Cup w Poznaniu i świetnym początku mistrzostw Europy Alpe Adria na Słowacji nie mogę się doczekać powrotu na mój motocykl – mówi Milan Pawelec. – Pannonia-Ring to tor o zupełnie innej charakterystyce niż Slokaviaring, ale miałem już okazję jeździć po nim moim BMW S 1000 RR, dlatego wiem mniej więcej czego się spodziewać i nie mogę się doczekać wyścigów. Rywalizacja na poziomie mistrzostw Europy nigdy nie jest łatwa, ale jesteśmy dobrze przygotowani do walki i damy z siebie wszystko”.

„Pierwsza runda BMW M Cup zakończyła się ogromnym sukcesem i przyniosła mnóstwo emocji, dlatego z dużym podekscytowaniem udajemy się na Węgry – dodaje Ireneusz Sikora, czterokrotny mistrz Polski klasy Superbike i organizator BMW M Cup. – Dla części naszych zawodników będzie to nowy tor, do tego nieco inny niż ten w Poznaniu, dlatego całą stawkę czekają intensywne treningi, a wyścigi mogą zakończyć się kilkoma niespodziankami. Tym bardziej że do rywalizacji dołączą nowi uczestnicy. Na udany weekend w mistrzostwach Europy liczymy także jako zespół, a ja jako zawodnik, dlatego przed nami mnóstwo emocji”. 

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 2,291 sek