Home / Moto2 / Moto3 / Danny Kent odchodzi z Kiefer Racing

Danny Kent odchodzi z Kiefer Racing

Były mistrz świata Moto3 – Danny Kent – ze skutkiem natychmiastowym rozstał się z zespołem Kiefer Racing, z którym zdobywał tytuł w 2015 roku, i do tej pory jeździł w Moto2. Anglik nie rozpoczął nawet niedzielnego wyścigu w Austin. Swoją ekipę o rezygnacji poinformował po rozgrzewce. W tym roku pojechał tylko w Katarze i Argentynie, zdobywając trzy punkty.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kent poszukuje teraz nowego zespołu. Nie ujawniono dokładnych powodów rozstania z Kiefer Racing, podano jedynie, że były to „różnice nie do przyjęcia”. Brytyjczyk przyznał, że w Kiefer Racing nie potrafi pokazać swojego potencjału. Faktycznie, od czasu zdobycia mistrzostwa – wtedy pod nazwą sponsora ekipy Kiefer – Leopard – Kent nie pokazał nic szczególnego w Moto2. Zresztą nie był to jego debiut. Kent przez jeden sezon jeździł w pośredniej klasie już w 2013 roku. Był wtedy dopiero 22. w klasyfikacji na koniec roku. Tak samo, jak w zeszłym sezonie.

W tym roku zdobył tylko trzy punkty, korzystając z nowego podwozia marki Suter. Najlepszy wynik dla tego konstruktora w tym roku osiągnął Dominique Aegerter, plasując się w GP Ameryk na piątej pozycji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Wątpię żeby któryś zespołów liczących się w moto2 był nim zainteresowany po tym co pokazywał do tej pory. Czyżby więc powrót do moto3? A może gdzieś w WSBK/WSS?

  2. Może go Ajo na jedną rundę weźmie

  3. Pewnie Danny teraz żałuje, że swego czasu olał ofertę Pramaca.
    Życie bywa zaskakujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 0,605 sek