Home / Moto2 / Alex Marquez w debiucie chce zaskoczyć kibiców

Alex Marquez w debiucie chce zaskoczyć kibiców

alex+marquez+moto2+2015+mark+vds+racing

Alex Marquez zdobywając mistrzostwo świata Moto3 zapewnił sobie angaż w Moto2 u boku swojego bardzo dobrego kolegi Esteve Rabata w mistrzowskiej ekipie Estrella Galicia 0,0 Marc VDS.

W tym zespole Rabat zapewnił sobie w zeszłym sezonie mistrzostwo świata. W tym roku nie zamierza odpuszczać tylko czy jego planom nie zagrozi młodszy brat Marca Marqueza ? Jak wcześniej wspomnieliśmy bracia Marquez i Tito bardzo dobrze się znają i razem trenują. Ich trio nazywane jest “Rufea Gang”.

Alex opowiada czy jego relacje z Rabatem zmieniły się z chwilą dołączenia do zespołu : “Celem jest zachowanie takich samych stosunków z Esteve, jednak w wyścigach motocyklowych wygrywa tylko jeden zawodnik, a nie zespół. W tym momencie nasze relacje zostały na tym samym poziomie. Musimy sobie powiedzieć, że podczas wyścigu walczymy między sobą jak z innymi zawodnikami, ale po wyścigu wracamy do naszego koleżeństwa.”

Ostatnie testy w Jerez Alex zakończył na 16 miejscu, jednak musimy dać mu trochę czasu, aby przyzwyczaił się do większej wagi i mocy swojego Kalexa. “Nie mamy ciśnienia, aby za każdym razem wygrać. Możemy trochę bawić się, podejmować większe ryzyko i pojechać na 120 procent. Jeśli jesteś zadowolony z siebie i zespołu możesz zrobić dobrą robotę. Może uda nam się pod konie sezonu zrobić jakąś niespodziankę.” – kontynuował Hiszpan.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Z pewnością w tym sezonie na wyniki Marqueza będziemy patrzeć przez pryzmat rezultatów drugiego debiutanta i zarazem byłego kolegi z zespołu Alexa Rinsa. Dotychczas Rins testy w Walencji i Jerez zakończył odpowiednio na 6. i 9. miejscu przy wynikach 26. i 16. zawodnika z ekipy Estrella Galicia 0,0 Marc VDS. “W końcu to jest normalne, ponieważ Rins również jest debiutantem. Chce zacząć wygrywać tak samo jak on, to jest normalne w wyścigach. Po pierwszym Grand Prix zobaczymy, w którym miejscu jesteśmy.” Starszy brat Alexa również potrzebował nieco czasu, aby zrozumieć motocykl Moto2, ale kiedy to się już stało niemal nie otarł się o mistrzostwo świata. Czy i w tym wypadku historia zatoczy koło?

AUTOR: matix33

Studiuje, jeździ na motocyklach, ogląda MotoGP, jeździ na motocyklach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,425 sek